Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Na którą partię oddasz głos, gdyby wybory parlamentarne odbywały się w tym roku?
 
Koalicja Obywatelska
Prawo i Sprawiedliwość
Polskie Stronnictwo Ludowe
Polska 2050 Szymona Hołowni
AGROunia
Lewica
Konfederacja


Aktualno?ci

Jarosław Sachajko przewodniczącym sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

2015-11-17

 Jarosław Sachajko przewodniczącym sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Doktor nauk rolniczych z ugrupowania Kukiz'15, 17 listopada został wybrany na przewodniczącego sejmowej Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rolnictwo to niejedyna dziedzina, na jakiej się zna.
 
Na swojej stronie internetowej nowy przewodniczący komisji rolnictwa zdradza, że ma 43 lata, w 1992 r. skończył fizjoterapię w Medycznym Studium Zawodowym w Zamościu (Lubelszczyzna), a w 1996 studia rolnicze na Akademii Rolniczej w Lublinie. W 1998 uzyskał magisterium z zakresu ekonomii w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W 2010 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie otrzymał stopień doktora nauk rolniczych na podstawie pracy „Ocena produkcyjna, ekonomiczna i energetyczna uprawy ziemniaka oraz pszenżyta jarego w warunkach zróżnicowanej agrotechniki”. Pracował jako asystent na UP w Lublinie oraz w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Ale to nie wszystko – dr Sachajko był też analitykiem kryminalnym w Prokuraturze Okręgowej w Zamościu, od 2012 r. prowadzi własną działalność gospodarczą oraz jest biegłym sądowym w zakresie analizy kryminalnej. Jest też działaczem Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydował do Sejmu w okręgu chełmskim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15. Uzyskał mandat posła VIII kadencji otrzymując 10 722 głosy. Kandydaturę Sachajki na przewodniczącego komisji rolnictwa, zgłoszoną przez jego klubowego kolegę Macieja Masłowskiego, poparło 27 posłów, przy braku głosów przeciwnych i jednym wstrzymującym się.

Teraz nowy przewodniczący zapowiada, że jego cele to stabilizacja cen produktów rolnych i ułatwienie ich bezpośredniej sprzedaży oraz poprawa sytuacji małych gospodarstw.

Wiceprzewodniczącymi komisji rolnictwa zostali: Dorota Niedziela (PO), Mirosław Maliszewski (PSL), Jan K. Ardanowski i Robert Telus (PiS).

(Fem)

Fot. Krzysztof Zacharuk

Zapraszamy do zakupu prenumeraty naszego miesięcznika, gdzie znajdziecie Państwo więcej ciekawych informacji

 

przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze