Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy ogrodzenie na naszej wschodniej granicy pomoże w zwalczaniu ASF?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Aktualno?ci

Sto lat ciągników rolniczych

2017-07-11

 Sto lat ciągników rolniczych
Przed wiekiem w Stanach Zjednoczonych pojawił się pierwszy ciągnik rolniczy zaprojektowany i wyprodukowany przez Henry’ego Forda. Spadkobiercą wizjonera jest marka New Holland, która z tej okazji przygotowała szereg wydarzeń upamiętniających to wydarzenie na świecie.

Pierwszy wyprodukowany przez Forda ciągnik rolniczy wyjechał z fabryki w 1917 r. Ten moment zapoczątkował rewolucję w przemyśle rolniczym. – Z punktu widzenia całej branży maszyn rolniczych, jest to rocznica absolutnie wyjątkowa. Ciągniki zrewolucjonizowały tę branżę. Dzięki nim procesy przyśpieszyły, efektywność pracy i areałów została zmultiplikowana, a rolnictwo dostało szansę na gwałtowny rozwój – mówi Łukasz Chęciński, marketing manager  New Holland. – Jesteśmy dumni, że ciągniki New Holland są w prostej linii spadkobiercami tamtej innowacyjnej idei. Pamiętamy o tym, dlatego dostarczamy naszym klientom coraz to nowe rozwiązania.

New Holland Agriculture czerpie z najlepszych doświadczeń czterech marek: New Holland Machine Company, Sperry Cooperation, Ford Motor Company oraz Fiat. Oryginalna firma New Holland Machine Company została założona w 1895 r. w New Holland w Pensylwanii. Przez dziesięciolecia poprzez fuzje i kontrakty biznesowe, w tym w 1991 r. z marką Ford, kształtował się obecny jej status. W 1999 r. New Holland stała się marką CNH Global, której udziały większościowe ma Fiat Industrial. – W procesie rozwoju naszej marki i jej produktów, myśl techniczna najlepszych konstruktorów z całego świata oraz wspólne doświadczenie pozwoliło rozwinąć produkcję wiodących maszyn rolniczych. Jesteśmy dumni z tego, że nasze maszyny od dziesięcioleci są partnerami rolników w milionach gospodarstw, przyczyniając się do ciągłego zwiększania efektywności pracy oraz komfortu operatorów – mówi Łukasz Chęciński.

Marka New Holland świętuje rocznicę 100 lat produkcji ciągników w sposób globalny we wszystkich oddziałach firmy. Podczas imprezy LAMMA Show, New Holland UK zaprezentowało z tej okazji dwa zabytkowe ciągniki Fordson. W styczniu wydana została także ponad 500-stronnicowa książka „100 lat Fordson, Ford i New Holland Tractors 1917-2017”, która zawiera ponad 1270 kolorowych zdjęć i szczegółowych informacji o modelach ciągników produkowanych od 1917 r.

(Fem)

Fot. New Hollland


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone