Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Twoje gospodarstwo poniosło straty z powodu suszy?
 
Tak, powyżej 70 proc.
Tak, poniżej 70 proc.
Nie


Aktualno?ci

Energetyczne wspomaganie rolniczego biznesu

2017-10-04

Energetyczne wspomaganie rolniczego biznesu
ARTYKUŁ REKLAMOWY: Sektor energetyczny stanowi jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi przemysłu. Konkurencja na rynku dostaw energii sprawia, że firmy, wsłuchując się w potrzeby klienta, tworzą coraz lepsze oferty, stosując innowacyjne rozwiązania. Przynosi to wymierne korzyści odbiorcom, którzy mogą dobierać usługi operatorów do swoich wymagań i potrzeb.

Rozwój przedsiębiorstw, a także nowo powstałe inwestycje mieszkaniowe sprawiają, że polski rynek energetyczny nieustannie się rozwija, a zapotrzebowanie na usługi energetyczne rośnie. Największe firmy walczą o zdobycie jak największego kawałka tego „tortu”, prześcigając się w tworzeniu nowych usług i rozwiązań. Sporym sukcesem może pochwalić się spółka Energa Obrót SA, która pozyskała trzymilionowego klienta.

Pozytywna energia

Funkcjonująca od dziesięciu lat grupa kapitałowa Grupa Energa należy do czterech największych spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją energii elektrycznej. Mieszcząca się w Gdańsku firma stanowi przykład przedsiębiorstwa, które świetnie odnajduje się w realiach dynamicznego i zmiennego rynku. Rywalizacja o względy odbiorcy oznacza ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań, rozwijanie oferty usług i dostosowywanie do potrzeb klientów.

Grupa Energa ma obecnie ugruntowaną pozycję na rynku, wzmacnia swój wizerunek jako firma innowacyjna i prokonsumencka. Szeroka i atrakcyjna gama usług, daleko wykraczających poza dostarczanie energii elektrycznej sprawiła, że w pierwszych sześciu miesiącach tego roku pozyskała blisko 40 tysięcy nowych klientów. W sumie liczba klientów korzystających z usług Energa Obrót SA przekroczyła trzy miliony!

Zaufanie i profesjonalna obsługa

Trzymilionowym klientem jest pomorskie przedsiębiorstwo funkcjonujące na rynku produktów rolniczych – Bio-Żuławy, zajmujące się sprzedażą szerokiej gamy produktów niezbędnych do prowadzenia produkcji roślinnej. Jest to przykład jednej z wielu małych i średnich firm, które zdecydowały się na współpracę z Energą.

– Jestem pozytywnie zaskoczony i szczęśliwy, że to właśnie moja firma jest trzymilionowym klientem Energi – mówi Lucjan Kosobucki, członek Zarządu Bio-Żuławy. – Prywatnie jestem związany z Energą od wielu lat, cieszę się, że mam okazję nawiązać współpracę także w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Staramy się traktować klientów tak, jak sami chcą być traktowani, dlatego jednym z priorytetów naszej firmy jest oferowanie wysokiej jakości produktów w korzystnej cenie oraz profesjonalna obsługa. Doceniamy, kiedy nasi partnerzy i kontrahenci postępują tak samo. To właśnie takie podejście zadecydowało o wyborze przez nas oferty Energi Obrót.   

Mały biznes – nowoczesne rozwiązania

Sektor niedużych przedsiębiorstw intensywnie rozwija się w Polsce, są one odpowiedzialne za około 50 proc. PKB. Są to przede wszystkim niewielkie firmy usługowe oraz zakłady produkcyjne, do których zaliczyć można gospodarstwa i inne podmioty działające w sektorze produktów rolnych.

Branża rolnicza jest ciekawym przykładem sektora, który przechodzi gruntowne zmiany. Dawne metody prowadzenia gospodarstw odchodzą do lamusa. Gospodarstwa rolne stają się małymi przedsiębiorstwami. Aby skutecznie konkurować na rynku, muszą stawiać na nowoczesne rozwiązania i budować biznesowy model funkcjonowania.

Na rynku rolniczym istotne znaczenie mają dotacje. Skorzystanie z nich nie jest rzeczą trudną, tym bardziej, że dość łatwo uzyskać można pomoc firm doradczych. Natomiast pozyskane środki, na przykład dla młodych rolników czy też na zakup nowych urządzeń, mogą znacząco ułatwić rozwój firmy. Gospodarstwo spełniające kryteria dofinansowania z różnych programów pomocowych może uzyskać kwoty liczone nawet w setkach tysięcy złotych. Pieniądze te warto przeznaczać na modernizację i wymianę sprzętu. Pozwala to zwiększyć wydajność i efektywność gospodarstwa, a to podstawowe kategorie, w których myśleć powinien rolnik, aby traktować swoją działalność jako biznes z prawdziwego zdarzenia. Innowacyjne, ekologiczne rozwiązania zwiększają także szanse na uzyskanie kolejnych dotacji.

Coraz ważniejsza staje się również obecność w sieci. Producenci rolni, nadążając za duchem czasu, decydują się na korzystanie z usług specjalistów od marketingu, którzy pomagają analizować sytuację firmy, dopasować ją do potrzeb rynku i oczekiwań konsumentów. Pochodzące z wielkich korporacji procesy, takie jak analiza SWOT, budowa biznesplanu czy badania rynku, coraz częściej prowadzone są przez przedsiębiorstwa rolnicze.

„Energetyczny pakiet”

W biznesie ważne jest znalezienie odpowiednich partnerów. Transparentność relacji i uczciwość są niezwykle ważne dla rozwoju biznesu. Energa Obrót SA proponuje kompleksowe usługi, które mogą pomóc w prowadzeniu firmy. Podpisując umowę na dostarczanie energii elektrycznej, można także zdecydować się na całoroczną opiekę fachowców od napraw sprzętu i urządzeń. Pozwala to na dużo większy komfort pracy, wiedząc, że w razie jakiejkolwiek awarii pomoc nadejdzie szybko, a klient nie poniesie z tego tytułu dodatkowych kosztów. W ramach „energetycznego pakietu” można także uzyskać pomoc prawną, co może okazać się szczególnie przydatne w pozyskiwaniu dotacji z dostępnych programów wspomagania finansowego gospodarstw indywidualnych oraz małych i średnich firm.

(Artykuł reklamowy Energa Obrót SA) 


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat