Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Aktualno?ci

ARiMR wypłaca pomoc po suszy

2018-10-10

ARiMR wypłaca pomoc po suszy

Już prawie 100 mln zł trafiło na konta rolników w ramach rekompensat za straty spowodowane tegoroczną suszą – podała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która wypłaca odszkodowania i jednocześnie przyjmuje wnioski o pomoc.

Do biur powiatowych ARiMR wpłynęło do 8 października ponad 150,3 tys. wniosków od rolników, na łączną kwotę ok. 882,7 mln zł.

Z ogólnej liczby wniosków ponad 56 tys. (na kwotę ok. 354,5 mln zł) dotyczy strat w wysokości co najmniej 70 proc., a ok. 94,3 tys. (na kwotę ponad 528,1 mln zł) szkód w uprawach w wysokości co najmniej 30 proc. i mniej niż 70 proc.

Agencja wydała do 8 października ponad 27,2 tys. decyzji przyznających pomoc rolnikom w łącznej wysokości 152,7 mln zł,  zrealizowała ok. 17,8 tys. płatności na kwotę 98,6 mln zł.

ARiMR przypomina, że o pomoc do 31 października, kiedy upływa termin składania wniosków, starać się mogą zarówno rolnicy, w gospodarstwach których straty wyniosły 70 proc. i więcej, jak i ci, których uprawy uległy szkodom w przedziale od 30 do mniej niż 70 proc. W pierwszej kolejności są rozpatrywane wnioski złożone przez najbardziej poszkodowanych rolników.

Z kolei w zakończonym 28 września naborze dla rybaków złożono 620 wniosków o pomoc z powodu strat spowodowanych przez suszę w stawach. Ich łączna kwota wynosi 13,1 mln zł.  Dotychczas biura powiatowe agencji wydały 25 decyzji przyznających wsparcie finansowe w łącznej wysokości 415 tys. zł.

oprac. (Fem)


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat