Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Aktualno?ci

Protest AGROunii w Warszawie

2019-03-13

Protest AGROunii w Warszawie
13 marca o godz. 8.00 rolnicy zrzeszeni w AGROunii znów zablokowali Warszawę. Na pl. Zawiszy palili opony i słomę, wysypali tony jabłek i świńskie łby. Demonstrację zakończyli ok. godz. 10.00. Wtedy służby miejskie zaczęły sprzątać ulice i dość szybko przywrócony został ruch w tej okolicy. 

Protest nie był wcześniej zgłoszony w ratuszu. Został zorganizowany jako zgromadzenie spontaniczne. Rolnicy żądają m.in. żeby połowa artykułów spożywczych sprzedawanych w sklepach w naszym kraju pochodziła od polskich dostawców.

- Ich prawem jest protestować, natomiast marnowanie żywności raczej nie buduje sympatii do rolników. Te jabłka to dzieciom trzeba dać w przedszkolach, a nie wysypywać na placu i kierowcom przeszkadzać – mówił w środę rano w programie „Money. To się liczy” minister rolnictwa Jan K. Ardanowski.

- Zarząd Dróg Miejski ocenia skalę zniszczeń nawierzchni – poinformował w money.pl Tomasz Demiańczuk, rzecznik warszawskiego ratusza. – Jeśli będzie konieczny remont Ronda Zawiszy, miasto będzie dochodzić zwrotu jego kosztów od organizatorów protestu – zapowiedział i zaznaczył, że nie wiadomo jeszcze, czy jezdnia została trwale uszkodzona po zapaleniu opon przez rolników z AGROunii, ale prawdopodobnie w kilku miejscach asfalt został stopiony. – Jeśli konieczne będzie położenie nowej nawierzchni, koszty remontu będą znaczne – ostrzegł.

„Miesiąc temu pokojowo manifestowaliśmy pod Pałacem Prezydenckim. Prezydent Duda uciekł przed nami na narty” – tak AGROunia tłumaczy na Facebooku radykalną formę protestu. „Wydarzenia z placu Zawiszy to akt desperacji. Jesteśmy bardzo rozważni i był to tylko symboliczny strajk. Zależy nam na pokoju i spokoju” – zapewnia organizacja. 

(Fem)

Fot. Alicja Siuda

 

przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat