Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Jan K. Ardanowski powinien być ministrem rolnictwa w nowym rządzie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Aktualno?ci

Dopłaty 2019: więcej e-wniosków, mniej oświadczeń

2019-06-26

Dopłaty 2019: więcej e-wniosków, mniej oświadczeń
25 czerwca był ostatnim dniem, w którym rolnicy mogli składać wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich za 2019 r. Do wtorku 24 czerwca do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło blisko 1,316 mln wniosków. Więcej z nich niż w roku ubiegłym trafiło do ARiMR za pośrednictwem internetu.

Rolnicy, którzy przesłali do agencji wnioski do 31 maja ubiegali się o dopłaty w pełnej wysokości. Ci, którzy złożyli je po tym terminie, ale najpóźniej w dniu finału tegorocznego naboru, czyli 25 czerwca, będą mieli obniżone należne płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. 

W tym roku po raz drugi ARiMR przyjmowała wnioski o dopłaty za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Po doświadczeniach kampanii 2018 i sugestiach rolników oraz ośrodków doradztwa rolniczego w eWnioskuPlus wprowadzono szereg zmian ułatwiających korzystanie z aplikacji. Podobnie jak rok temu rolnicy mogli liczyć także na pomoc pracowników biur powiatowych agencji i ekspertów z ODR-ów w składaniu e-wniosków. W efekcie w tym roku do ARiMR wpłynęło drogą elektroniczną ponad 200 tys. wniosków więcej niż rok wcześniej.

O tym, że rolnicy coraz chętniej korzystają z elektronicznego systemu składania wniosków świadczy także fakt, że w bieżącym roku o połowę zmniejszyła się w liczba papierowych oświadczeń od właścicieli małych gospodarstw. Dostarczono ich ok. 200 tys.

ARiMR

Fot. Tytus Żmijewski

 


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat