Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy w Polsce powinno być więcej gospodarstw ekologicznych?
 
Tak
Nie
Nie wiem


Aktualno?ci

Dostawcy prądu czekają na oświadczenia

2019-08-06

Dostawcy prądu czekają na oświadczenia
Ustawa o cenach prądu przewiduje, że uprawnieni do odbioru energii po zamrożonej cenie w II półroczu 2019 r., mają złożyć u swojego sprzedawcy specjalne oświadczenie w tej sprawie. Pierwszy termin minął 29 czerwca, ale po sygnałach, że wiele podmiotów nie zdążyło złożyć oświadczeń, posłowie złożyli poprawkę do ustawy ograniczającej obciążenia regulacyjne, mówiącą o wydłużeniu terminu na złożenie oświadczeń do 13 sierpnia. 

Do grupy uprawnionych do odbioru energii elektrycznej po obniżonej cenie zostali włączeni rolnicy korzystający z taryfy C.

- Uważamy, że nie może być żadnej dyskryminacji. Trzeba traktować przedsiębiorców rolnych tak samo jak tych, którzy działają w innych obszarach gospodarki. Dlatego zachęcam, żeby w tym wydłużonym terminie również rolnicy, kwalifikujący się do kategorii mikro- i małych przedsiębiorstw z tej pomocy skorzystali. Ona jest ważna, bo przecież musimy dbać o koszty w rolnictwie. Od tych kosztów zależy nasza konkurencyjność – mówi minister rolnictwa Jan K. Ardanowski. – Jak wynika z rozporządzenia KE z 2014 roku, rolnicy, ze względu na osiągane dochody i wielkość zatrudnienia są również mikro- i małymi przedsiębiorcami i mają prawo korzystać z takich samych form wsparcia, jak pozostali. To grupa największych polskich gospodarstw: kilka tysięcy gospodarstw dzierżawców, większe gospodarstwa hodowlane. Nie dotyczy to zdecydowanej części polskich rolników, którzy korzystają tylko z taryfy G. Nie muszą oni składać żadnych wniosków. 

(Fem)

Fot. Tytus Żmijewski


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat