Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy odczułeś/odczułaś już wpływ epidemii na działanie Twojego gospodarstwa?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Aktualno?ci

Jesienne nawożenie przedłużone do 30 listopada

2019-11-04

Jesienne nawożenie przedłużone do 30 listopada
Do 30 listopada możliwe jest stosowanie nawozów na gruntach ornych w sytuacji braku możliwości dokonania zbiorów lub nawożenia z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe – podało ministerstwo rolnictwa w komunikacie.

Ma to zastosowanie m.in. w przypadku nadmiernego uwilgotnienia gleby, czy też wystąpienia suszy rolniczej, którą obserwowano w 2019 r.

Niekorzystne warunki pogodowe najczęściej występują lokalnie, dlatego producent rolny powinien samodzielnie ocenić, uwzględniając panujące warunki pogodowe, możliwość dokonania jesiennego zbioru i zastosowania nawożenia, jednak nie później niż do końca listopada.

Od lipca 2018 r. w Polsce obowiązuje program, który określa, kiedy rolnicy mogą nawozić pola. Jeśli rolnik chce nawozić grunty orne nawozami zawierającymi azot lub gnojówką bądź gnojowicą jesienią, to w zależności od tego, gdzie usytuowane jest jego gospodarstwo, może to zrobić do 15, 20 lub 25 października, a po zimie od 1 marca. Jeśli jednak zbiory lub nawożenie jest utrudnione z powodu niekorzystnych warunków pogodowych, na zastosowanie zarówno nawozów mineralnych, jak i naturalnych na gruntach ornych jest czas do końca listopada. 

(Fem)

Fot. Tytus Żmijewski


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat