Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy odczułeś/odczułaś już wpływ epidemii na działanie Twojego gospodarstwa?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Aktualno?ci

Targi Agrotech w Kielcach odbędą się w czerwcu

2020-03-09

Targi Agrotech w Kielcach odbędą się w czerwcu
- W trosce o bezpieczeństwo naszych gości, wystawców, zwiedzających i pracowników Targów Kielce oraz mieszkańców regionu, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju i rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego, po konsultacji z wojewodą świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem oraz prezydentem Kielc Bogdanem Wentą podjęliśmy decyzję o przeniesieniu terminu targów Agrotech oraz Las – Expo – poinformował 9 marca prezes zarządu targów Kielce Andrzej Mochoń. 

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech oraz Las Expo zaplanowano od 13 do 15 marca 2020 r. Swój udział potwierdziło ponad 700 firm, a pod ekspozycję przygotowano 65 tys. m2 powierzchni. Agrotech jest największą imprezą targową odbywającą się w halach w Polsce. Od 26 lat inauguruje sezon rolniczy w kraju. W ub.r. wystawę odwiedziło 75 tys. osób. Skala wydarzenia, które zgodnie z przepisami podobnie jak wszystkie targi w kraju, nie jest kwalifikowane w polskim ustawodawstwie jako impreza masowa, jest jednym z czynników budzących obawy w sytuacji szerzącego się w świecie i w Polsce wirusa SARS-CoV-2,  wywołującego chorobę Covid-19.                 

Od kilku dni do Targów Kielce napływają sygnały od wystawców obawiających się o powodzenie wydarzenia, którego przebieg może zakłócić szerząca się epidemia zakażeń koronawirusem. Wiodące firmy w kraju pod znakiem zapytania stawiają swój udział w wiosennych targach. – Wpłynęło bardzo wiele próśb od wystawców o przesunięcie terminu targów na czas, w którym zagrożenie zakażeniem koronawirusem będzie niższe – wyjaśnia prezes Mochoń. – Przeprowadziliśmy wiele rozmów z naszymi klientami, nie tylko w sprawie Agrotechu, ale też innych wydarzeń z naszego kalendarza. Po tych konsultacjach jesteśmy przekonani o słuszności decyzji w aspekcie naszego wspólnego bezpieczeństwa. Aż do dzisiaj walczyliśmy o to, by wystawa się odbyła.

W Targach Kielce od początku tego roku odbyły się już cztery duże wydarzenia targowe, poczynając od wystawy gołębi, przez Targi Artykułów dla Matki i Dziecka Kid's Time, Targi Odnawialnych Źródeł Energii Enex, aż po zeszłotygodniowe kontraktacje Polskich Składów Budowlanych. Większość z nich zakończyła się sukcesem, jeśli chodzi o liczbę zwiedzających. Organizator zapewnił najwyższy poziom bezpieczeństwa sanitarnego, a na targach nie wystawiały się firmy z krajów, w których wystąpił koronawirus. To jednak może okazać się niewystarczające w przypadku nadchodzących wydarzeń w świetle rosnącej liczby zakażeń w Polsce.

- Pomimo ogromu pracy, jaki włożyliśmy w organizację Agrotechu oraz poniesionych kosztów, jako nadrzędne uznaliśmy zdrowie ogółu – oświadczył prezes Mochoń. – Liczymy na zrozumienie ze strony wystawców oraz wszystkich, którzy planowali wizytę na targach. Dołożymy wszelkich starań, aby edycja targów w nowym terminie była równie atrakcyjna.

Nowy termin targów Agrotech planowany jest na 19-21 czerwca br. 

Targi Kielce

Fot. Alicja Siuda


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat