Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Cirrus z podwójnymi redlicami talerzowymi

Firma Amazone oferuje swoje wielkopowierzchniowe agregaty uprawowo-siewne Cirrus 6003-2 i 6003-2C o szerokości roboczej 6 m również z nowymi podwójnymi redlicami talerzowymi TwinTeC+. Tym samym Cirrus jest pierwszym siewnikiem Amazone, który zależnie od warunków w gospodarstwie można wyposażyć w system sprawdzonych jednotalerzowych redlic RoTeC albo w nowe dwutalerzowe redlice TwinTeC+.

Jednotalerzowe redlice RoTeC pro pokazują swoje możliwości przede wszystkim przy dużych ilościach resztek pożniwnych oraz na glebach od lekkich do wilgotnych, ciężkich i kleistych. System RoTeC pro jest także trafnym wyborem przy bardzo ciasno rozstawionych rzędach, bo zapewnia dobry przepływ gleby także w mokrych i kleistych warunkach siewu.

Natomiast Cirrus w kombinacji z redlicami TwinTeC+ dobrze sprawdza się przy siewie w warunkach bardzo twardej, suchej i zbrylonej gleby, na polach mozaikowatych, na terenach pagórkowatych, a także przy niskiej nośności gleby i jej niewłaściwej strukturze. Ponadto redliny wysiewu są przez redlice RoTeC pro rozsuwane, a przez redlice TwinTeC+ rozcinane. Cirrus z redlicami RoTeC pro może optymalnie pracować z prędkością 8-16 km/h, natomiast z redlicami TwinTeC+ zakres prędkości to 10-20 km/h. Oba systemy mogą być dostarczane z rozstawem rzędów 16,6 cm, ale Cirrus z redlicami RoTeC pro również z rozstawem rzędów 12,5 cm. Cirrusa z redlicami RoTeC pro można wyposażyć – zależnie od warunków pracy – w zwykły zagarniacz sprężynowy III-S albo w zagarniacz rolkowy. Redlica TwinTeC+ zawsze dysponuje rolką kopiująco-zagęszczającą. Dodatkowo można tu zamontować również zwykły zagarniacz sprężynowy.

System podwójnych redlic talerzowych ma możliwość hydraulicznego bezstopniowego ustawienia nacisku redlic w zakresie 15-100 kg. Pozwala to na szybkie i łatwe dopasowanie siewnika do zmieniających się warunków glebowych. Ponieważ zasilanie w ciśnienie odbywa się przez obieg oleju, zapewnione jest zachowanie stałej głębokości prowadzenia redlic również przy zmieniających się konturach gleby. Niezależnie od nacisku można ustawić także głębokość pracy redlic za pomocą centralnego układu regulacji. Jego obsługa odbywa się mechanicznie, za pomocą centralnie umieszczonych pokręteł.

Bardzo mocne podwójne redlice talerzowe o średnicy 380 mm są zamontowane na ramieniu redlicy. Mocowanie redlic na belce zostało przewidziane do pracy w najtrudniejszych warunkach. Dokładne prowadzenie redlicy zapewnia ogumiona rolka kopiująco-zagęszczająca Control+ o średnicy 380 mm, zamocowana za redlicą na uchwycie z doskonałej stali. W zależności od tego, czy praca odbywać się będzie na glebach lekkich, średnich czy ciężkich, można montować rolki o szerokości 50, 65 lub 80 mm. Na ramionach kół można w drugim rzędzie redlic zamontować również opcjonalny zwykły zagarniacz. Intensywność jego pracy jest regulowana trójstopniowo.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat