Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Sarplon sklei łuszczyny

Sarplon produkcji CIECH Sarzyna to sklejacz na bazie naturalnych składników, ograniczający straty w plonie bezpośrednio przed zbiorem.

Środek powleka łuszczyny i strąki, przez co ogranicza ich fizjologiczne pękanie i osypywanie nasion, a stosowany w zbożach zapobiega porastaniu ziaren w kłosach. Przeznaczony jest do stosowania w uprawach rzepaku, zbóż oraz roślin strączkowych (np. groch, fasola, łubiny). Tworzy na powierzchni roślin półprzepuszczalną błonę ograniczającą wnikanie wody z otoczenia (opady, rosa, mgła) do wnętrza łuszczyn, strąków i ziaren zbóż, przepuszczając jednocześnie parę wodną z wewnątrz, co pozwala na naturalne wysychanie łuszczyn, strąków oraz ziarniaków. Zastosowanie sklejacza do łuszczyn znacząco ogranicza osypywanie się nasion, umożliwia dłuższy okres zbioru, a w rezultacie pełniejsze dojrzewanie łuszczyn i poprawę jakości zbieranego plonu.

Środek charakteryzuje się brakiem okresu karencji oraz ograniczeń w uprawach następczych. Przeciwdziała także masowym samosiewom rzepaku.

Sarplon może być stosowany łącznie z herbicydem Agrosar 360 SL w mieszaninie opryskowej, w ramach programu ochrony rzepaku produktami CIECH Sarzyna, co jest niewątpliwym ułatwieniem i nie wymaga kolejnych wjazdów w łan rzepaku. Produkt jest dostępny w różnej wielkości opakowaniach: 1 l, 5 l, 10 l.  

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat