Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Tiosild – pewna i dłuższa ochrona

Tiosild Top 370 FS to unikalna zaprawa, chroniąca pszenicę ozimą przed kompleksem najczęściej występujących i najgroźniejszych chorób występujących w okresie wczesnych faz rozwoju zbóż, takich jak zgorzel siewek, pleśń śniegowa zbóż i traw, śnieć cuchnąca czy śnieć gładka.

Zawiera niewystępujące w innych tego typu środkach substancje czynne: tiofanat metylowy oraz tetrakonazol, których działanie wzajemnie się uzupełnia. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania wynosi 100 ml środka na 100 kg ziarna z dodatkiem 500 ml wody.

Badania wykazały, że Tiosild Top 370 FS:

● już od momentu wschodów roślin zapobiega rozwojowi grzybów z rodzaju Fusarium, co znacznie ułatwia ochronę roślin w dalszej części sezonu;

● pozytywnie wpływa na początkowy rozwój systemu korzeniowego i części nadziemnej roślin, zapewniając zwiększoną zdolność pobierania składników pokarmowych, zwiększoną odporność na czynniki stresowe (w tym niedobór wody), lepsze przygotowanie roślin do przezimowania, szybszy rozwój wiosną, mniejsze ryzyko wymarznięcia;

● zapewnia dłuższą i pewniejszą ochronę niż inne środki tego typu, ponieważ jego parametry fizyczne sprawiają, że doskonale przylega do ziarna i nie osypuje się po zaprawieniu.

Zaprawę można stosować łącznie z nawozami donasiennymi Teprosyn Mn i Teprosyn Cereale. Jeden zabieg zapewnia zarówno skuteczną ochronę fungicydową, jak i optymalne nawożenie pszenicy ozimej. Stosowanie zaprawy nasiennej Tiosild z nawozami Teprosyn wpływa na lepszy rozwój systemu korzeniowego, zwiększenie pobierania i wykorzystania składników pokarmowych przez rośliny, lepszą kondycję ozimin i lepsze ich przygotowanie do zimy. Teprosyn Cereale stosuje się w dawce 2−3 l/t (200−300 ml/100 kg) ziarna zbóż, z kolei Teprosyn Mn 3 l/t ziarna. W przypadku łącznego stosowania z zaprawą należy pamiętać o zmniejszeniu ilości wody w zabiegu o dawkę nawozu.

Tiosild Top 370 FS to środek do niedawna znany pod nazwą Biosild Top 370 FS.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat