Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Strip Dog firmy Bogart

24 sierpnia na polach gospodarstwa rolnego w Rucewie (woj. kujawsko-pomorskie) firma Bogart z siedzibą w Gniewkówcu pokazała agregaty do uprawy bezorkowej Strip Dog, które ma w sprzedaży (producentem jest firma Agro Sadki). Przy okazji założyła cztery doświadczenia – rzepak posiano po pługu, po karacie Lemken, za pomocą agregatu Strip Dog (siew punktowy) i za pomocą agregatu Strip Dog (siew pneumatyczny).

Nowe maszyny Strip Dog przeznaczone są do uprawy pasowej na głębokość do 35 cm z jednoczesnym nawożeniem i siewem lub sadzeniem. Wykorzystywać można je w uprawie szerokorzędowej, np. buraków cukrowych, kukurydzy, fasoli szparagowej, rzepaku, sorgo, kapusty, brokułów, roślin strączkowych, gorczycy, rzodkwi oleistej, słonecznika czy dyni.

Bogart oferuje trzy modele agregatu. Strip Dog S to maszyna zawieszana o sztywnej ramie trzymetrowej lub składanej 4,5-metrowej, na której można zamontować do sześciu sekcji. Zapotrzebowanie na moc od 90 KM. Strip Dog M to także agregat zawieszany, na ramie którego można zamontować do ośmiu sekcji, o zapotrzebowaniu na moc od 120 KM. Natomiast Strip Dog L to agregat ciągany o ramie sztywnej do 3 m i składanej do 6 m, na której możliwe jest umieszczenie 12 sekcji. Zapotrzebowanie na moc wynosi co najmniej 170 KM. Model wyposażony jest w trzypunktowy układ zawieszenia z tyłu, służący do agregatowania siewników punktowych lub sadzarek do warzyw.

Modele zawieszane można doposażyć w pneumatyczny siewnik do drobnych nasion (np. rzepaku). Agregaty mają podwójne redlice talerzowe w dwóch rzędach za każdą sekcją uprawiającą. Zakończone są wałem, do wyboru: łańcuchowym, płaskownikowym, oponowym lub kołeczkowym typu crosskil. Do wszystkich modeli nawóz dostarczany jest pneumatycznie z przednich zbiorników jedno lub dwukomorowych.

(Fem)

Więcej szczegółów na filmie z pokazów firmy Bogart 

 

 

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat