Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Wiadomości z branży
Valtra Demo Tour 2016

Podczas drugiej edycji pokazów polowych Valtra Demo Tour 2016 rolnicy mogli dokładnie zapoznać się z ofertą ciągników Valtra począwszy od kompaktowych modeli serii A, aż po największe ciągniki z serii S. Na szczególną uwagę – mówili przedstawiciele handlowi firmy - zasługuje seria T czwartej generacji oraz niedawno wprowadzona nowa seria N. Obie wyróżniono licznymi nagrodami.

Sierpniowy Demo Tour Valtra w Polsce trwał od 18 do 31 sierpnia. W tym czasie odbyło się 11 pokazów. Gospodarzem ostatniego spotkania polowego 31 sierpnia w Murczynie (woj. kujawsko-pomorskie) była firma AGROLMET – dealer ciągników Valtra (firmy należącej do koncernu AGCO), która zaprosiła rolników na pola Franciszka Ślęzaka, żeby pokazać, jak pracują te traktory w zestawach z maszynami firm Väderstad i Kuhn.  

- Valtra produkuje ciągniki od 65 lat, od 18 lat firma jest obecna w Polsce – przypomniał Bogdan Rachwał, dyrektor zarządzający Valtra Polska. – W tym czasie sprzedaliśmy w naszym kraju 5 tysięcy traktorów, które stale ulepszamy. Trzy lata temu Valtra zmieniła serię S, dwa lata temu weszła na rynek z serią T, rok temu z nową serią N. Rozszerzyliśmy pakiet gwarancyjny do pięciu lat, możemy też zaproponować kupującym finansowanie fabryczne.

Podczas pokazów w Murczynie rolnicy mogli obejrzeć i pojeździć ciągnikiem z serii A (liczącej pięć modeli od 50 do 103 KM), z silnikiem o mocy 100 KM, 12-biegową przekładnią i ładowaczem czołowym o udźwigu 3,3 t. Ciągnik pokazano w zestawie z rozsiewaczem firmy Kuhn.

Łaciaty ciągnik N124 HiTech przeznaczony jest dla hodowców (ale może być pomalowany na dowolny, określony przez nabywcę kolor). W serii N można wybrać ciągnik z czterech wersji: Versu, Direct, HiTech i HiTech 5. Pokazany traktor miał fabrycznie zamontowany ładowacz czołowy, 4,5-metrowy promień skrętu i doskonałą widoczność z kabiny.

Seria T liczy 6 modeli, z których najmniejszy ma silnik o mocy 155 KM, a największy – 250 KM. Na pokazach zaprezentowano ciągnik T174E Versu, który ma sześciocylindrowy silnik o mocy 175 KM i pojemności 7,4 l. Udźwig na przednim TUZ to 5 t. T214 ma silnik o mocy 215 KM, przekładnię Powershift i układ jazdy do tyłu. Pokazano go z czterorzędową sieczkarnią zaczepianą marki Kuhn. Ciągnik T234 z przekładnią Activ ma silnik o mocy 235 KM i pojemności 7,4 l. Natomiast najszybszy wśród ciągników T234 z przekładnią Versu i 6-cylindrową jednostką wysokoprężną generującą 250 KM oraz 1000 Nm momentu obrotowego osiągnął na lodzie 130 km/h. W Murczynie pokazano go z kultywatorem Cultimer R4000 o szerokości roboczej 4 m.

Rolnicy mogli też obejrzeć największy ciągnik Valtry – S374 z silnikiem o mocy maksymalnej 400 KM i pojemności 8,4 l, z dwiema turbosprężarkami, bez filtra cząstek stałych. Pokazał jak pracuje z pługiem półzawieszanym Challenger marki Kuhn. W skład serii S wchodzi pięć modeli ciągników.

Podczas Valtra Demo Tour 2016 nie zabrakło 16,5-metrowej ciężarówki demonstracyjnej Volvo, dostosowanej do prowadzenia szkoleń i prezentacji. Każdy z odwiedzających mógł zapoznać się w niej z fotelami dla operatorów ciągników serii N i T wyposażonymi w nowe podłokietniki, informacjami na temat systemu automatycznego sterowania AutoGuide oraz możliwościami współpracy traktorów Valtra z Isobus.

(Fem) 

Zdjęcia Tytusa Żmijewskiego można obejrzeć w naszej fotogalerii

Więcej ciekawych informacji znajdziecie Państwo w miesięczniku "Przedsiębiorca Rolny"


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat