Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
AGRO-SORB Folium wspomaga regenerację roślin

Stymulator wzrostu z wysoką zawartością biologicznie czynnych wolnych aminokwasów (L-alfa) oraz z dodatkiem mikroskładników pokarmowych AGRO-SORB Folium wspomaga regenerację roślin po okresach stresowych, zwiększa ilość kwiatów i pąków oraz powoduje wzrost intensywności fotosyntezy.

AGRO-SORB Folium zawiera wolne aminokwasy (9,3 proc.), aminokwasy ogółem (12 proc.), N całkowity (2,1 proc.), B (0,02 proc.), Mn (0,05 proc.) i Zn (0,07 proc.).

W uprawach rzepaku ozimego producent, firma BIOPHARMACOTECH, zaleca trzy zabiegi (jeden jesienią w fazie 5-8 liści i 1-2 zabiegi wiosną - pierwszy po wznowieniu wegetacji, drugi przed kwitnieniem). W uprawach zbóż ozimych można wykonać trzy zabiegi (jeden jesienią w fazie 3-4 liści i 1-2 zabiegi wiosną, pierwszy w fazie ruszenia wegetacji, drugi w fazie kłoszenia, przed kwitnieniem). W uprawach zbóż jarych polecane są 1-2 zabiegi (pierwszy w fazie krzewienia roślin, drugi w fazie kłoszenia, przed kwitnieniem). W uprawach kukurydzy wykonuje się 1-2 zabiegi - od fazy 4-6 liści do uzyskania wysokości roślin uniemożliwiającej opryski. We wszystkich uprawach dawka stymulatora wzrostu na jeden zabieg to 1-2 l/ha w 200-300 l wody.

Natomiast w sadach producent środka rekomenduje trzy opryski w sezonie: na początku kwietnia, w fazie opadania płatków kwiatowych, 2-3 tygodnie po kwitnieniu oraz dodatkowo po wystąpieniu warunków stresowych. Dawka stymulatora wzrostu na jeden zabieg to 1-2 l/ha w 300-800 l wody. AGRO-SORB Folium może być mieszany z powszechnie stosowanymi środkami ochrony roślin.

(Fem)

Więcej ciekawych informacji znajdziecie Państwo w miesięczniku "Przedsiębiorca Rolny"

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat