Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Nowe obracalne pługi zawieszane Cayros

Wraz z przejęciem fabryki pługów Vogel&Noot firma Amazone rozbudowała swoją ofertę tych urządzeń.

Obok dotychczasowej serii Cayron firma oferuje pięć kolejnych serii zawieszanych pługów obracalnych o różnych wielkościach i budowie. Najmniejsza z tych serii, Cayros M, obejmuje pługi trzy- i czteroskibowe przeznaczone dla ciągników o mocy do 120 KM. Cayros M posiada ramę o wysokości 78 cm i korpusy rozstawione co 95-102 cm. Rama ma przekrój 120 x 100 x 8 mm, a oś obrotu ma średnicę 80 mm natomiast w modelach z bezstopniową zmianą szerokości pracy oraz hydraulicznym zabezpieczeniem przed kamieniami – 90 mm.

Mocniejsze elementy konstrukcyjne posiadają kolejne serie większych pługów Cayros XM, XMS i XS dla ciągników do 140 KM, 200 i 260 KM. Natomiast pługi Cayros XS pro mają rozstaw korpusów do 105 cm i wysokość ramy do 90 cm. Te pługi posiadają ramę o wymiarach 200 x 150 x 10 mm oraz osie obrotu ze średnicą 120 mm. Do tej serii należą trzy typy mające cztery do sześciu korpusów przeznaczone dla ciągników o mocy do 380 KM. Są to niezwykle wydajne pługi skonstruowane do pracy w dużych gospodarstwach oraz  w firmach usługowych.

Nowe pługi można uzbroić w mechaniczną lub hydrauliczną zmianę szerokości skib. W zakresie zabezpieczeń przed kamieniami do dyspozycji są warianty mechaniczne, półautomatyczne lub w pełni automatyczne, hydrauliczne. Oprócz tego Amazone proponuje różne korpusy pługów włącznie z odkładnicami ażurowymi. Cechą szczególnie wyróżniającą pługi Cayros jest obróbka termiczna z technologią hartowania ©plus dla odkładnic. Taka obróbka termiczna daje znacznie dłuższą żywotność pługów, odporność na uderzenia oraz prowadzi do mniejszego zapotrzebowania na siłę uciągu, a także redukuje zużycie paliwa.

(Fem) 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat