Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Udoskonalone ciągniki Farmall C

W przyszłym roku w ciągnikach Farmall C 85/95/105/115 marki Case IH pojawi się wiele udoskonaleń i nowych funkcji, które ułatwią obsługę oraz zwiększą wydajność w polu i gospodarstwie.

W modelach wyposażonych w przedni TUZ i przekładnię 24/24 hi/lo z rewersem elektrohydraulicznym można będzie teraz korzystać z opcjonalnego wariantu dźwigni Multicontroller znanej z większych ciągników Case IH, umożliwiającej wygodne sterowanie najważniejszymi funkcjami maszyny. Na dźwigni biegów zamontowanej w prawej konsoli, służącej do operowania czterema biegami głównymi dodano kilka ergonomicznie rozmieszczonych przycisków ułatwiających wykonywanie innych zadań. Za ich pomocą można wybierać biegi do przodu i wsteczne przekładni nawrotnej i dwie prędkości przekładni Powershift, obsługiwać sprzęgło Powerclutch oraz podnosić i opuszczać TUZ. W ciągnikach wyposażonych w przedni TUZ z tyłu dźwigni umieszczono dodatkowy przycisk do przełączania przycisków obsługi między przednim a tylnym TUZ.

Opcjonalnie można teraz doposażyć tylny TUZ w dodatkowy drugi podnośnik, zwiększając tym samym udźwig układu o 19 proc., czyli z 3700 do 4400 kg na końcówkach kulowych.

Nowa opcjonalna funkcja umożliwia ustawienie i zapisanie w pamięci maszyny dwóch prędkości silnika. Niższą prędkość można włączyć na przykład, aby zwolnić podczas skrętu na uwrociu, a następnie po wykonaniu skrętu przełączyć na wyższe ustawienie, aby kontynuować pracę ciągnika i narzędzia. Ułatwi to eksploatację i zwiększy wydajność całego zespołu. Oprogramowanie zarządzające silnikiem utrzymuje zadane obroty niezależnie od obciążenia, a ustawioną prędkość można modyfikować co 100 obr./min. Regulację wykonuje się na prawej konsoli operatora.

Aby sprostać oczekiwaniom dotyczącym mniejszego zużycia paliwa podczas prac z WOM niewymagających wysokiego momentu obrotowego, w najnowszych ciągnikach Farmall C rozszerzono gamę opcji ekonomicznych. Wcześniej klienci mogli wybierać spośród opcji 540/540E, 540/1000 lub 540E/1000 obr./min. Teraz dołączyła do nich kolejna specyfikacja: 540/540E/1,000 obr./min. Maszyny z serii Farmall C marki Case IH można teraz zamawiać w konfiguracji przygotowanej do pracy z ładowaczem, czyli wyposażone w ramę montażową, złącza hydrauliczne i joystick.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat