Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Climate Corporation kupuje VitalFields 

21 listopada Climate Corporation, spółka zależna firmy Monsanto, ogłosiła przejęcie VitalFields, europejskiego producenta oprogramowania do zarządzania gospodarstwem rolnym z siedzibą w Tallinie (Estonia). Warunki umowy nie zostały ujawnione. Zespół VitalFields będzie kontynuować działalność w Europie.

Założona w 2011 r. i obecna na razie w siedmiu europejskich krajach firma VitalFields oferuje łatwe w obsłudze narzędzie dla rolników do planowania, zarządzania i analizowania ich pracy w terenie, w tym uproszczonego monitorowania i raportowania upraw, pomagając zapewnić przestrzeganie unijnych norm ochrony środowiska. - Climate planuje dostarczanie jednej scentralizowanej platformy cyfrowej dla rolnictwa w celu zapewnienia rolnikom narzędzi, których potrzebują, aby zoptymalizować swoją pracę – mówi Mike Stern, prezes Climate Corporation. - Zobaczymy, jak narzędzia cyfrowe VitalFields uzupełnią ofertę naszej platformy Climate Fieldview. To przejęcie jest pierwszym krokiem Climate w kierunku ekspansji na rynek europejski i cieszymy się z perspektywy współpracy z VitalFields.

- Podzielamy wizję Climate Corporation dotyczącą dostarczania jednej zintegrowanej platformy cyfrowej dla rolników na całym świecie - przekonuje Martin Rand, dyrektor generalny i współzałożyciel VitalFields. - Cieszymy się z możliwości rozszerzenia dostępności narzędzi, które opracowaliśmy.

Wprowadzona na rynek w 2015 r. platforma Climate FieldView jest obecna na ponad 95 mln akrów w USA i Brazylii, a ponad 100 tys. amerykańskich rolników korzysta z narzędzi cyfrowych Climate. 

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat