Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w wyborach do Europarlamentu?
 
Koalicja Europejska
Prawo i Sprawiedliwość
Inne ugrupowanie
Nie zagłosuję


Wiadomości z branży
Środki przeciwzbrylające z Orlen Południe

„Orlen Południe, spółka z grupy PKN Orlen, otrzymała dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) na opracowanie i wdrożenie biodegradowalnych środków przeciwzbrylających do nawozów sztucznych opartych o surowce pochodzenia roślinnego. Wartość dofinansowania w ramach programu sektorowego INNOCHEM wyniesie prawie 936 tys. zł przy budżecie całego projektu, który będzie realizowany do lutego 2019 r., szacowanym na ponad 1,6 mln zł” - poinformowała spółka Orlen Południe.

W ramach programu INNOCHEM Działanie 1.2 PO IR „Sektorowe programy B+R” wpłynęło 49 wniosków, a do finału przeszło 27 projektów, które ostatecznie otrzymały dofinansowanie.

Projekt Orlen Południe - podzielony na pięć etapów - obejmował będzie badania przemysłowe oraz prace rozwojowe, które zakończyć się mają uzyskaniem gotowego produktu do komercyjnego wdrożenia. „Dla Orlen Południe będącego obecnie na etapie wprowadzania na rynek klasycznego antyzbrylacza opartego o surowce naftowe, nowy środek przeciwzbrylający pozwoli na poszerzenie portfolio” – czytamy w komunikacie. 

Spółka zapowiedziała, że planuje wdrożenie linii produktów o wysokiej biodegradowalności, jednocześnie cenowo i jakościowo konkurencyjnych w stosunku do dostępnych obecnie na rynku dodatków przeciwzbrylających stosowanych w przemyśle nawozowym, a wytwarzanych z frakcji naftowych.

Orlen Południe to podmiot działający od 2015 r. po konsolidacji Rafinerii Trzebinia oraz Rafinerii Nafty Jedlicze, należących do grupy kapitałowej PKN Orlen. Spółka specjalizuje się w produkcji biopaliw i biokomponentów, oleju opałowego, komponentów dla przemysłu chemicznego – rozpuszczalniki i gliceryna stosowane są w przemyśle paszowym, a także przy produkcji środków antyzamarzających i antyzbrylajacych. 

oprac. (Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat