Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Intermag stawia na innowacje

Firma Intermag w ub.r. ponad czterokrotnie zwiększyła wartość eksportu swoich produktów w porównaniu z 2009 r. Przekroczyła ona 45 mln zł, podczas gdy siedem lat wcześniej była na poziomie ok. 10 mln zł. – Zwiększamy obecność na rynkach, na które udało się nam wejść kilka lat temu, ale zdobywamy też nowe – podkreślał Hubert Kardasz, prezes Intermagu podczas konferencji prasowej, która odbyła się 8 grudnia w Dosłońcu (woj. małopolskie).

W ub.r. produkty Intermagu po raz pierwszy pojechały do Hiszpanii, Belgii i Holandii, ale także do bardziej egzotycznych krajów jak: Azerbejdżan, Wietnam oraz Tajlandia. Firma stawia na rozwiązania, które z jednej strony mają służyć podnoszeniu efektywności produkcji, a z drugiej pozwalają dbać o środowisko naturalne. Dlatego inwestuje w innowacje. – Każdego roku staramy się przeznaczać na nie około pięciu procent obrotów – mówił prezes Kardasz. Intermag czerpie ciekawe pomysły m.in. ze współpracy z wiodącymi instytutami oraz uczelniami rolniczymi w kraju. Obecnie pracuje nad biodegradowalnymi  nawozami mikroelementowymi, a także nad produktami poprawiającymi zdrowotność roślin, których stosowanie będzie ograniczało wykorzystanie środków ochrony roślin. Nadal zamierza rozwijać produkcję preparatów o działaniu biostymulującym, a od niedawna pracuje także nad produktami bazującymi na mikroorganizmach. Cześć tych zadań realizuje w ramach czteroletniego, unijnego projektu badawczo–rozwojowego. 

Oprócz oferty dla sektora roślinnego Intermag rozwija portfolio produktowe dla hodowców zwierząt. – Do tej pory skupialiśmy się na drobiu, ale teraz postanowiliśmy położyć większy nacisk na chów bydła. Stąd linia produktów farmerskich – podkreślał prezes Kardasz. W ofercie firmy znajduje się Ketoweg, środek przeciwko ketozie u krów mlecznych. Pidolac – preparat zapobiegający wystąpieniu porażenia poporodowego, Acidin, który stymuluje apetyt, ale może być też wykorzystywany do oczyszczania linii pojenia, Acidherb wspomagający trawienie, a także Digest, który zapobiega biegunkom u cieląt, wspomaga odporność i leczenie kokcydiozy. 

Alicja Siuda


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat