Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w wyborach do Europarlamentu?
 
Koalicja Europejska
Prawo i Sprawiedliwość
Inne ugrupowanie
Nie zagłosuję


Wiadomości z branży
Inwestycje Grupy Maspex 

Grupa Maspex Wadowice, jedna z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w branży spożywczej, otrzymała 60 mln euro kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) na rozbudowę i modernizację zakładów produkcyjnych i magazynów w Lublinie, Olsztynku, Łowiczu i Tychach. 

Część środków z EBI wynosząca 30 mln euro pochodzi z Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS), który stanowi główny element planu inwestycyjnego dla Europy opracowanego przez Komisję Europejską, tzw. planu Junckera.

Jak poinformowała rzeczniczka Maspeksu Dorota Liszka, wspierany przez EBI projekt obejmuje rozbudowę i modernizację zakładów produkujących m.in. soki owocowe, przetwory owocowe i warzywne oraz makarony, a także budowę nowych linii produkcyjnych do przetwórstwa owoców i warzyw oraz rozbudowę trzech nowoczesnych centrów logistyczno-magazynowych w Lublinie, Olsztynku i Łowiczu. Natomiast inwestycje proekologiczne grupy zwiększą jej efektywność energetyczną i produkcję energii odnawialnej. Należy do nich biogazownia w zakładzie w Tychach oraz panele fotowoltaiczne w Olsztynku.

Zdaniem przedstawicieli Maspeksu, program inwestycyjny pozwoli firmie wzmocnić jej pozycję rynkową, a także stworzyć ponad 150 nowych miejsc pracy i zachować istniejące. Inwestycje w spółkach Grupy Maspex będą realizowane do 2018 r.

Grupa Maspex Wadowice jest jedną z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w segmencie produktów spożywczych. Posiada spółki zależne i zakłady produkcyjne w Polsce, Czechach, Rumunii, Bułgarii, na Słowacji, Węgrzech i Litwie. W zeszłym roku spółka odnotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 3,7 mld zł. 

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat