Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Wiadomości z branży

Przekładnie bezstopniowe = łatwa praca

10 kwietna w Głębokiem (Wielkopolska) w ramach Demo Tour Case IH (w tym roku 14 pokazów w różnych miejscach w Polsce) rolnicy mogli spróbować, jak pracuje się ciągnikami z przekładniami bezstopniowymi orkeślanymi skrótem CVX.

Seria Case IH CVX obejmuje pięć modeli od 141 do 196 KM. Każdy z nich osiąga na drodze 40 km/h przy prędkości obrotowej silnika 1900 obr./min, co zapewnia niskie zużycie paliwa. - Ciągniki z przekładniami bezstopniowymi może prowadzić każdy – to bardzo proste – zachęcał rolników Marcin Ruppert z CNH Industrial Polska. - Wystarczy wybrać prędkość, przesunąć dźwignię i ciągnik jedzie. Nie trzeba martwić się o zmianę biegów.

Jazda ciągnikami CVX pozwala w pełni wykorzystać możliwości silnika i przekładni. Praca jest wykonywana w taki sposób, aby utrzymać zadaną prędkość roboczą w sposób najbardziej ekonomiczny, spalając jak najmniej paliwa.

Podczas pokazów rolnicy mogli też obejrzeć ciągnik Case IH 380 CVX Magnum (o mocy od 380 do 434 KM), który jest też dostępny z przekładnią Power Shift i który zdobył tytuł Tractor of the Year 2015, ciągnik Case IH Puma 230 CVX (Platinum Edition), a także małe ciągniki Steyr 4120 Profi CVT, 6160 CVT czy 6170 CVT (także z bezstopniowymi skrzyniami biegów w tej marce określanymi jako CVT). 

(Fem)

Zdjęcia Tytusa Żmijewskiego można obejrzeć w naszej fotogalerii

 

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat