Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Nowości od Syngenty

Syngenta wprowadza w tym roku na rynek trzy nowe rozwiązania.

Axial Komplett Pak to herbicyd do odchwaszczania wszystkich gatunków zbóż z wyjątkiem owsa. Opakowanie wystarczy na 2 ha. Zawiera oprócz preparatu Axial Komplett (2 l) 40 g produktu Pike 20 WG, co w sumie daje trzy substancje aktywne: pinoksaden, florasulam i metsulfuron metylu. – Stosując to rozwiązanie można zniszczyć chwasty jedno- i dwuliścienne podczas jednego zabiegu. Nawet skuteczność zwalczania miotły zbożowej jest bardzo dobra, sięga 92 procent – mówi Dariusz Sip z Syngenta Polska. – Okno stosowania herbicydu jest szerokie, zabieg możemy przeprowadzić do fazy drugiego kolanka (BBCH 32).

Druga nowość – Carial Flex, to fungicyd do ochrony ziemniaków. W przeciwieństwie do preparatu Carial Star nie zwalcza alternariozy, a jedynie zarazę ziemniaka, ale za to skuteczniej niż Carial Star. Zawiera dwie substancje aktywne (mandipropamid i cymoksanil) o silnym działaniu wgłębnym i powierzchniowym. Jest bardzo skuteczny zarówno przeciwko infekcjom pierwotnym, jak i wtórnym. W programie zwalczania chorób grzybowych ziemniaków Syngenta proponuje do dwóch pierwszych zabiegów Ridomil Gold, następnie po zwarciu rzędów Carial Star, w pełni kwitnienia Carial Flex, później znów Carial Star, a pod koniec kwitnienia Carial Flex.

Nowym fungicydem do ochrony buraka cukrowego jest Spyrale 475 EC, który doskonale zwalcza chwościk buraka. Preparat opiera się na dwóch substancjach aktywnych (fenpropidyna i difenokonazol). Stosuje się go w dawce 1 l/ha zapobiegawczo lub interwencyjnie. Karencja wynosi 28 dni. Fungicyd – jak zapewnia producent – pozytywnie wpływa na plon korzeni i cukru.

Dopiero w przyszłym roku pojawi się w Polsce fungicyd zbożowy oparty na solatenolu, zwalczający septoriozę, rdze, plamistość siatkową i rynchosporiozę, sprzedawany już w Ameryce Południowej, USA, Francji czy Niemczech.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat