Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Agregat uprawowo-siewny Cataya

Firma Amazone wprowadziła do oferty nowy mechaniczny agregat uprawowo-siewny Cataya. Składa się on z nabudowanego siewnika Cataya 3000 Super, który można do wyboru łączyć z nową broną wirnikową KE 3001 albo z nowym kultywatorem wirnikowym KG lub KX 3001.

Agregat wyróżnia wąski lecz duży zbiornik ziarna. Podstawową pojemność 830 l można  zwiększyć nadstawkami do 1270 l, co redukuje czas napełniania i zwiększa wydajność. Otwór zbiornika ma wymiary 2,60 x 0,75 m i jest wystarczający, aby napełniać maszynę szuflą ładowacza czołowego albo z big-bagów.

Wysoki komfort obsługi i krótkie czasy przezbrajania zapewnia system dozowania Precis. Należy do niego regulacja zastawek z trzema pozycjami, szybkie przestawianie z siewu normalnego na siew nasion drobnych i odwrotnie. Nowe są także zintegrowane lejki wylotowe, minimalizujące resztki ziarna pozostające w zbiorniku i ułatwiające czyszczenie zbiornika. Dochodzą do tego centralnie ustawiane pokrywy kalibracyjne, którymi maszynę można szybko przestawić z trybu siewu na tryb kalibracji.

Elektryczny napęd dozownika ElectricDrive umożliwia bezstopniowe dozowanie różnych materiałów siewnych w zakresie od 0,4 do 550 kg/ha. Zaletami tego napędu są proste zmiany norm wysiewu, możliwość zmiennego siewu w oparciu o mapy aplikacji, a także zmiany dozowania w narożnikach pola. Obustronny napęd elektryczny pozwala z kabiny ciągnika włączać i wyłączać prawą lub lewą połowę siewnika. W kombinacji z Section Control znacznie zmniejszają się wtedy nakładki na klinach pola i ukośnie przebiegających miejscach nawrotów.

Do sterowania agregatem wykorzystuje się proponowany przez Amazone terminal Amatron 3, CCI lub Amapad, albo każdy inny terminal Isobus dowolnego producenta.

Nowe redlice TwinTeC o podwójnych tarczach dają rozstawę międzyrzędzi 12,5 albo 15 cm. Nacisk redlic to maksymalnie 60 kg. Poprzez zamocowanie na zintegrowanej ramie ich nacisk można zmieniać centralnie dla wszystkich redlic. Centralnie można też ustawić głębokość siewu od 0 do 6 cm. Do wyrównania gleby po siewie służy zwykły zagarniacz albo zagarniacz mocowany na każdej z redlic. Równolegle do zwykłego siewu można agregatem wysiewać wsiewki poplonowe, środki przeciwko ślimakom lub międzyplony. Służy do tego  siewnik do poplonów GreenDrill 200 E ze zbiornikiem o pojemności 200 l, napędzany elektrycznie wałkiem dozującym i dmuchawą zamontowaną z tyłu zespołu.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat