Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Reveller ochroni rzepak i buraki

Firma DuPont uzyskała zgodę na rozszerzenie stosowania fungicydu Reveller 280 SC. Preparat można teraz używać nie tylko w ochronie nowych gatunków zbóż, lecz także rzepaku i buraków cukrowych.

Reveller 280 SC jest kompletnym fungicydem dwuskładnikowym, polecanym w ochronie przed chorobami zbóż, rzepaku ozimego i buraków cukrowych. Jest środkiem o działaniu wgłębnym i układowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego. Zwalcza choroby następujących roślin uprawnych:

- pszenicy ozimej i jarej, pszenżyta ozimego, żyta ozimego, jęczmienia ozimego i jarego:

mączniak prawdziwy zbóż i traw, rdza brunatna, rdza żółta, rdza jęczmienia, brunatna plamistość liści, plamistość siatkowa jęczmienia, septoriozy liści, septorioza paskowana liści pszenicy, rynchosporioza zbóż, plamistość siatkowa.

- rzepaku ozimego: zgnilizna twardzikowa, czerń krzyżowych.

- buraka cukrowego: chwościk buraka, mączniak prawdziwy buraka, brunatna plamistość liści, rdza buraka.

Reveller 280 SC zawierający pikoksystrobinę i cyprokonazol ma działanie profilaktyczne i lecznicze, jest aktywnie rozprowadzany w roślinie, dzięki czemu nawet w bardzo gęstych uprawach chroni nie tylko powierzchnie pokryte środkiem, ale również dolną stronę blaszek liściowych oraz nowe przyrosty, rozwijające się dopiero po wykonaniu zabiegu. Kolejną zaletą fungicydu jest bardzo długi okres działania – zastosowany w zbożach w fazie w pełni rozwiniętego liścia flagowego zabezpiecza kłos i ogranicza rozwój fuzarioz i grzybów czerniowych. Zalecana dawka do jednorazowego stosowania: 0,8 do 1 l/ha.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat