Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Udoskonalone ładowarki Case IH

Specjaliści z Case IH wprowadzili szereg udoskonaleń w ładowarkach teleskopowych z serii Farmlift o mocy 120 KM, wyposażonych w czterobiegową przekładnię Powershift. Nowe rozwiązania mają zwiększyć wydajność układu hydraulicznego i moc pociągową maszyn. Ulepszenia dotyczą modeli 632, 735 oraz 935 z przekładnią 4F/3R Powershift.

We wszystkich trzech modelach ładowarek zastosowano wydajniejszy przemiennik momentu obrotowego, umożliwiający lepsze wykorzystanie mocy maksymalnej silnika i zwiększenie mocy pociągowej. Na osi przedniej i tylnej tych modeli umieszczono większe i mniejsze koło zębate o niższych zębach, które umożliwia skuteczniejsze przenoszenie mocy na koła i lepsze przyspieszenie. Udoskonalenia te wprowadzono przede wszystkim z myślą o zwiększeniu wydajności podczas pokonywania wzniesień i przesuwania ładunku, np. przy pracy z obornikiem, paszą czy ziarnem.

Farmlift 632, 735 i 935 wyposażono również w nową pompę hydrauliczną CCLS. Pompa tłoczy olej tylko w odpowiedzi na zapotrzebowanie, dzięki czemu ogranicza straty mocy i zwiększa wydajność układu hydraulicznego. Maksymalne natężenie przepływu wynosi 140 l/min, co skraca czas reakcji i wykonania cyklu roboczego podczas powtarzalnych prac.   

Nowa specyfikacja obejmuje wzrost siły pociągowej nawet o 30 proc. w wybranych zastosowaniach.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat