Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w wyborach do Europarlamentu?
 
Koalicja Europejska
Prawo i Sprawiedliwość
Inne ugrupowanie
Nie zagłosuję


Wiadomości z branży
BASF inwestuje w innowacje
 
12 maja w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyły się główne obchody jubileuszu 150-lecia istnienia firmy BASF. Podczas konferencji Dirk Elvermann, dyrektor zarządzający BASF Polska krótko przypomniał historię firmy sięgającą 1865 roku.

Wskazał także na zagadnienia, które w przyszłości będą miały największe znaczenie dla koncernu w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań. Będzie to przede wszystkim: oszczędność energii i zasobów naturalnych, poprawa jakości życia ludzi w miastach oraz zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego.

Jednym z przykładów takich innowacji produktowych BASF jest w pełni biodegradowalne tworzywo sztuczne - ecovio, które spełnia międzynarodowe kryteria umożliwiające kompostowanie.

W ramach obchodów 150-lecia koncern wspiera w Polsce inicjatywy edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży, m.in. funkcjonowanie laboratoriów chemicznych, pikniki naukowe, czy internetowe konkursy naukowe. W tym roku BASF angażuje się także w jubileuszowe obchody wydziałów chemicznych czterech polskich uczelni: Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego, które na co dzień są partnerami firmy.

(ala)

 

 

 

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat