Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży

Pantera 4502 spełnia nową normę emisji spalin

Sercem samojezdnego opryskiwacza polowego Amazone  Pantera 4502 jest 6-cylindrowy silnik Deutz o mocy 160 kW/218 KM. Ten rzędowy silnik o wysokim momencie obrotowym z turbodoładowaniem spełnia wszystkie wymagania w zakresie mocy oraz niskiego zużycia paliwa.

Gdy potrzeba więcej mocy, na przykład podczas pracy na stromych zboczach, kierowca ma do dyspozycji tryb Power, z którym przy obrotach 2200/min może rozwinąć pełną moc silnika.          

Pantera spełnia wymagania normy emisji spalin Tier 4 final. Firma Amazone zastosowała recyrkulację spalin z katalizatorem oksydacyjnym oraz filtrem cząstek stałych. Filtr cząstek stałych jest regenerowany podczas pracy i w odróżnieniu od silnika 3B nie wymaga żadnego dodatkowego palnika. Katalizator SCR za pomocą wtrysku  Diesel-Exhaust-Fluid-(DEF) redukuje tlenki azotu. Nowy 20-litrowy zbiornik DEF znajduje się obok 230-litrowego zbiornika paliwa. Zużycie DEF wynosi ok. 2,5 proc. zużycia paliwa. Znaczy to, że DEF należy uzupełniać co 3-4 tankowania.

Poza tym, wydajność zasysania z wykorzystaniem inżektora w opryskiwaczu Pantera wzrosła o 20 proc. do maksymalnie 600 l/min. Napełnienie zbiornika zajmuje więc więcej niż 10 minut. Przyłącze napełniania zostało przesunięte do przodu do specjalnego schowka i wyposażone w automatyczne zatrzymywanie napełniania. Taka automatyka zapobiega przetankowaniu maszyny przy zastosowaniu węża ssącego jak też przy napełnianiu ciśnieniowym.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat