Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy odczułeś/odczułaś już wpływ epidemii na działanie Twojego gospodarstwa?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
 Połączenie Dow i DuPont

DuPont i The Dow Chemical Company otrzymały pod koniec marca warunkową zgodę Komisji Europejskiej na połączenie jako równoprawne firmy. Ma to nastąpić w sierpniu br. Koncerny chcą się połączyć, ale w planie mają podział na trzy niezależne spółki. Warunkiem zgody KE jest wypełnienie przez DuPont i Dow zobowiązań nałożonych w związku z połączeniem.

DuPont zobowiązał się do wycofania z transakcji swojej oferty w zakresie herbicydów dla zbóż szerokolistnych oraz insektycydów przeciwko owadom ssącym, programów naukowo-badawczych i zasobów organizacyjnych podlegających Crop Protection, wyłączając zaprawy nasienne, nematocydy i programy badawcze na wysokim etapie zaawansowania oraz personel potrzebny do wsparcia produktów i programów badawczych, które pozostaną w DuPont. Po zbyciu części działalności DuPont w obszarze ochrony zbóż, dział rolnictwa firmy powstałej w wyniku połączenia wyspecjalizuje się w ochronie kukurydzy, soi oraz traw, zatrzyma też ofertę ochrony zbóż przed chwastami.

Już 2 lutego br. Dow ogłosił porozumienie z SK Global Chemical Co. LTD dotyczące wydzielenia z portfolio kopolimerów etylenu i kwasu akrylowego (EAA) oraz jonomerów. To wydzielenie jest konieczne do zamknięcia transakcji połączenia Dow i DuPont.

Natomiast 31 marca firma DuPont ogłosiła, że ostatecznie porozumiała się z FMC Corporation w sprawie wydzielenia części aktywów DuPont Crop Protection, w tym niektórych ośrodków naukowo-badawczych oraz nabycie przez DuPont wszystkich aktywów FMC w obszarze Health & Nutrition, która w 2016 r. przyniosła ponad 700 mln USD przychodu w dwóch segmentach: teksturanty jako składniki żywności i substancje pomocnicze w farmacji. W celu wyrównania różnicy wartości aktywów transakcja uwzględnia wynagrodzenie dla DuPont w wysokości 1,6 mld USD (1,2 mld USD w gotówce oraz 425 mln USD kapitału obrotowego). Oprócz tego FMC przejmie większość herbicydów z grupy sulfonylomoczników (głównie przeznaczonych do stosowania w uprawach zbożowych oraz insektycydów przeciwko owadom ssącym (w tym rynaxypyr, cyazypyr and indoxacarb). FMC przejmie też programy naukowo-badawcze i zasoby organizacyjne DuPont Crop Protection, wyłączając zaprawy nasienne, nematocydy i programy badawcze na wysokim etapie zaawansowania, których rozwój będzie kontynuowany przez DuPont w celu wprowadzenia ich na rynek, a także wyłączając personel potrzebny do wsparcia produktów i programów badawczych, które pozostaną w DuPont. Wydzielone aktywa w 2016 r. przyniosły przychody w wysokości ok. 1,4 mld USD. Firma FMC kupuje też cztery zakłady produkcyjne składników aktywnych oraz 10 regionalnych zakładów produkcji preparatów, a także siedzibę główną badań nad produktami ochrony upraw w Delaware i 14 regionalnych laboratoriów. W ramach transakcji większość pracowników DuPont w dziale badań nad ochroną upraw przejdzie do firmy FMC.

Po zakończeniu transakcji, do czego ma dojść w IV kwartale br., FMC Agricultural Solutions stanie się piątą największą spółką zajmującą się chemiczną ochroną upraw na świecie pod względem przychodu z rocznym szacowanym przychodem 3,8 mld USD. 

(Fem)

 

 

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat