Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
SDF modernizuje fabrykę w Treviglio

Zakończył się pierwszy etap prac renowacyjnych linii produkcyjnych w fabryce SDF w Treviglio we Włoszech, który rozpoczął się w 2016 r. Nowa linia montażowa oraz nowa linia lakiernicza są częścią projektu, który w ciągu trzech lat przewiduje całkowitą modernizację linii montażowych ciągników, utworzenie nowej linii produkcyjnej przednich osi oraz wdrożenie nowego centrum roboczego MCM. Na inwestycje przeznaczono 22 mln euro.

Na nowej linii montażowej zrezygnowano z modelu opartego na przenośniku płytowym zastępując go systemem AGV – Automated Guided Vehicles, który działa z wykorzystaniem zautomatyzowanych pojedynczych wózków transportowych, na których montowane są ciągniki. Wózki poruszają się wzdłuż linii montażowej i są zasilane energią pola magnetycznego wytwarzanego przez dwa przewody ziemne. To pole jest wykorzystywane także przez pojedyncze wózki AGV do niezależnego poruszania się wzdłuż linii montażowej.

Pierwszy etap prac objął także nową linię lakierniczą, która została odnowiona i umieszczona poza liniami produkcyjnymi. Nowa linia przewiduje pięć różnych etapów mycia poszczególnej części w celu optymalnego przygotowania powierzchni do obróbki. Następnym etapem jest zautomatyzowane suszenie części oraz nałożenie podkładu i lakieru za pomocą robotów najnowszej generacji. Na koniec lakier jest suszony w piecu w temperaturze 80 st. C.

Po zakończeniu projektu, we wrześniu 2018 r. w zakładzie działać będą dwie bliźniacze linie montażowe obsługiwane przez jedną linię lakierniczą, których zdolność produkcyjna będzie wynosić do 100 ciągników dla każdej zmiany roboczej.

Grupa SDF z siedzibą we Włoszech, w Treviglio, jest jednym z największych światowych producentów ciągników, kombajnów zbożowych oraz maszyn żniwnych. Firma prowadzi dystrybucję swoich produktów pod markami Deutz-Fahr, Same, Lamborghini Trattori, Hürlimann, Grégoire, Lamborghini Green Pro i Shu-He. Gama ciągników obejmuje modele o mocy od 23 do 340 KM, zaś gama maszyn żniwnych modele o mocy od 32 do 395 KM.

Grupa SDF ma osiem zakładów produkcyjnych, 13 filii handlowych, dwie spółki joint venture i jest reprezentowana przez 141 importerów oraz ponad 3000 koncesjonariuszy na świecie, a zatrudnia ponad 4100 pracowników. W 2015 r. grupa zanotowała obroty o wartości 1390 mln euro. 

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat