Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Nowy magazyn towarów rolnych w OT Port Gdynia

12 kwietnia uruchomiono nowy magazyn dla towarów agro w OT Port Gdynia, należącym do Grupy Kapitałowej OT Logistics. Inwestycja, która ma zwiększyć potencjał przeładunkowy produktów rolnych w porcie kosztowała 5 mln zł. 

Jerzy Majewski, prezes OT Port Gdynia poinformował, że OT Port Gdynia będzie wspierać obsługę ładunków agro w ramach Grupy Kapitałowej OT Logistics do czasu uruchomienia nowego terminalu agro w Gdańsku. W gdańskim porcie OT Logistics planuje stworzenie największego, poza portami rosyjskimi, terminalu na Bałtyku, przeznaczonego dla ładunków agro, głównie zbóż. Ma obsługiwać 25-30 tys. t ładunków na dobę i 4-5 mln t na rok. Obecnie gdańska inwestycja jest na etapie pozwoleń środowiskowych.

OT Logistics to polska firma z ponad 70-letnim doświadczeniem. Wraz ze spółkami tworzącymi Grupę Kapitałową OT Logistics jest największym operatorem portowym w Polsce i na południowym Bałtyku oraz liderem w transporcie wodnym śródlądowym, od Kaliningradu w Rosji po porty w Niemczech i Holandii. Grupa skupia również podmioty wyspecjalizowane w transporcie drogowym, kolejowym, spedycji i logistyce. OT Logistics jest również największym branżowym udziałowcem portu morskiego Luka Rijeka w Chorwacji. Od 2013 r. akcje Grupy OT Logistics są notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat