Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Agro Akademia BASF 2017

To ogólnopolski projekt firmy BASF oraz partnerów (m. in. John Deere Polska, Limagrain, ADOB, Top Agrar Polska), którzy w tym roku zorganizowali 14 konferencji zimowych (styczeń-luty). Wzięło w nich udział ponad 1500 rolników z całej Polski. W maju i czerwcu zaplanowano 10 warsztatów polowych, będących praktyczną kontynuacją zimowych spotkań.

- Po obserwacjach dwóch ciężkich sezonów 2015 i 2016, postanowiliśmy w tym roku całemu projektowi nadać kompleksowy motyw przewodni – mówi Marta Zawadzka, koordynator Agro Akademii. - Będzie to: edukacja, praktyka, sukces - Jak łagodzić skutki wymarznięć i skutecznie monitorować pola? Jak dbać o architekturę łanu, a także jak osiągnąć przewagę poprzez właściwy siew, nawożenie, profesjonalną ochronę i odpowiedni sprzęt?

Wymienione zagadnienia były tematem wykładów ekspertów podczas zimowych konferencji. Teraz przyszedł czas na zweryfikowanie teorii na polu. W czasie warsztatów będzie można obejrzeć odmiany zbóż, rzepaku i kukurydzy (LG), efekty nawożenia (ADOB i K+S), przetestować maszyny i urządzenie rolnicze (John Deere Polska), a przede wszystkim sprawdzić efekt działania środków ochrony roślin, w tym nowego regulatora wzrostu – Medax Max.

Pierwsze spotkanie odbyło się 15 maja w Białej Prudnickiej. Wstęp na warsztaty jest wolny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej: http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/agro_akademia.html.

Liczba miejsc ograniczona. Szczegółowy program, terminy i lokalizacje są dostępne także na stronie internetowej BASF.

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat