Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Wiadomości z branży
Seria T - nowe ciągniki Valtra

Nowa seria fińskich ciągników Valtra serii T czwartej generacji zaprezentowana została rolnikom 12 maja w Bednarach pod Poznaniem, podczas jednego z cyklu pokazów odbywających się w całej Europie. – To prawie w stu procentach fiński produkt – mówił Sebastian Karasiewicz, przedstawiciel Valtra.

- Seria T4 zastąpi serię T3, ale jest całkowicie zmieniona, zaprojektowana zgodnie z sugestiami użytkowników naszych ciągników – podkreślał Bogdan Rachwał, dyrektor Valtra Polska.

Ciągniki serii T są dostępne w trzech wersjach: Active, Versu i Direct. Napędzają je ekonomiczne silniki AGCO Power o pojemności od 6,6 do 7,4 l i mocy 155-250 KM z momentem obrotowym do 1000 Nm, spełniające normę Tier 4 Final, wykorzystujące układ SCR. Active i Versu wyposażone są w przekładnie z pięciostopniowym Powershiftem i mechanicznie obsługiwanym układem hydraulicznym zasilanym pompą wielotłoczkową, a wersja Direct ma przekładnię bezstopniową (CVT). Nowa 5-słupkowa wyciszona kabina zyskała pneumatyczne zawieszenie Auto Comfort, okno dachowe, kamerę. Zmniejszył się też promień skrętu ciągnika do 5,25 m, zwiększył prześwit (do 60 cm) i zwiększyła maksymalna masa całkowita (do 13 500 kg). Nowe ciągniki mają zintegrowany podnośnik przedni TUZ o udźwigu 51 kN i tylny o udźwigu 95 kN.

Rolnicy odwiedzając cztery stacje pokazowe zlokalizowane na lub przy lotnisku w Bednarach mogli wypróbować system Twin Trac, umożliwiający jazdę tyłem do przodu z załączonym systemem szybkiego skrętu, układ wspomagania ruszania na wzniesieniu, który nie pozwala stoczyć się ciągnikowi nawet o centymetr, a przekładnia Powershift dobierze przy ruszaniu odpowiednie przełożenie, mogli też spróbować orki z prędkością 9 km/ha przy zaledwie 1500 obr./min i sprawdzić, jak ciągniki nowej generacji współpracują z ładowaczem czołowym.

Grzegorz Wawrzynkiewicz kierujący serwisem Valtra w Polsce wyjaśniał, jak można obniżyć koszty serwisowania ciągników (przeglądy co 600 motogodzin) i przekonywał, że mimo iż ciągniki nowej serii są droższe od traktorów konkurencji, ich koszty eksploatacji są niższe.

(Fem)

zdjęcia Tytusa Żmijewskiego można obejrzeć w naszej fotogalerii

 a film na naszym kanale na YouTube


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat