Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Dwufazowy zbiór z New Holland

Podbieracz do zbioru dwufazowego New Holland – heder 790CP Pickup został przystosowany do zbioru roślin z pokosu (rzepaku, gorczycy, grochu, gryki czy trawy nasiennej), poprzednio ściętych kosiarką pokosową.

Jest to sprzęt zaprojektowany tak, by dawał sobie radę w przypadku zbioru roślin łatwo osypujących się, o dużym stopniu zachwaszczenia oraz nierównomiernie dojrzewających – mówi Józef Dębski, specjalista do spraw produktu New Holland. – Użycie przystawki 790CP Pickup, dzięki specjalnej konstrukcji sprzętu opartej na dwóch kaskadach taśm, pozwala zminimalizować straty podczas zbioru.

Rolnicy mogą wybrać spośród dwóch modeli podbieracza: 790C12 i 790C15 o szerokościach roboczych odpowiednio 3,65 i 4,57 m. Sprzęt przystosowany jest do pracy z kombajnami z serii CR, CX oraz starszymi modelami CS i CSX. Heder zbudowany jest na bazie dwóch kaskad taśm, z których jedna służy do podbierania materiału z podłoża, a druga transportuje materiał pod podajnik ślimakowo-palcowy. – Podbieracz ma taśmę, na której znajdują się delikatne plastikowe palce, dzięki którym działa on na materiał od spodu. Palce podbierają materiał na taśmę gumową, która prowadzi go do kombajnu – wyjaśnia Józef Dębski. – Dzięki temu możliwa jest minimalizacja strat – materiał, który mógłby się osypać, trafia do maszyny. To różnica w stosunku do zbioru dwuetapowego z wykorzystaniem zespołu żniwnego z ruchomą kosą tnącą, wpływa bowiem na skuteczność i czas pracy.

Specjalny kształt 790CP Pickup minimalizuje podatność sprzętu na awarie. Przystawka  znajduje się na odpowiedniej wysokości wobec podłoża, a styk z nim mają tylko palce  podbieracza wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego, co pozwala na pracę z większą prędkością – nawet do 15 km/h.


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat