Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Wiadomości z branży
Najszybszy siew kukurydzy

Ciągnik Magnum 380 CVX Case IH z 16-rzędowym siewnikiem Väderstad Tempo L w ciągu 24 godzin obsiał kukurydzą 502,05 ha. Poprzedni rekord wynosił 448,29 ha. Podczas pracy na dwóch polach w gospodarstwie w zachodnich Węgrzech oprócz siewu zespół zadbał o zaaplikowanie nawozu i środka owadobójczego.

Podczas siewu rzędowego w rozstawie 76,2 cm w każdym przejeździe zespół obsłużył 12,19 m. O proste i dokładne przejazdy z prędkością roboczą 24 km/h i dokładnością między przejazdami 2 cm zadbał system AccuGuide marki Case IH korzystający z sygnału korekcyjnego z sieci RTK+ obejmującej większość Europy, w tym całą powierzchnię Węgier dzięki zastosowaniu ponad 1000 stacji RTK. Kontroler zadań Isobus w terminalu AFS Pro 700 Case IH umożliwiał indywidualne zarządzanie każdym z 16 zespołów rzędowych siewnika, zapewniając precyzyjne włączanie i wyłączanie na uwrociach.

Do próby bicia rekordu wybrano ciągnik Magnum 380 CVX z przekładnią bezstopniową nie tylko ze względu na oszczędność paliwa i łatwość użytkowania, ale również możliwość sprawnego przyspieszania ciągnika i narzędzia do optymalnej prędkości roboczej przy rozpoczynaniu każdego przejazdu. Mimo że pracę prowadzono jako próbę pobicia rekordu, organizatorzy i wykonawcy przestrzegali wszystkich wytycznych z dziedziny agronomii, dzięki czemu siew kukurydzy odbył się z identyczną dbałością i uwagą jak w przypadku normalnych prac rolniczych. Jakość pracy podczas bicia rekordu nadzorowali pracownicy Uniwersytetu Szent István w Gödöllö.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat