Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Ciągnik Steiger 620 Case IH bije rekordy 

Największy ciągnik w ofercie maszyn kołowych marki Case IH pobił wszelkie rekordy w ośrodku badawczym University of Nebraska Tractor Test Laboratory (NTTL) w USA.

Wyniki badań, jakim poddano model Steiger 620, czyli odpowiednik Quadtraca 620 z napędem kołowym, oficjalnie potwierdziły, że jest to najbardziej oszczędny ciągnik zapewniający największą moc pociągową na świecie. Maszyna osiągnęła nowe rekordy w dziedzinie oszczędności paliwa oraz mocy silnika i mocy pociągowej podczas pracy z belką zaczepową. W każdej z tych kategorii Steiger 620 pokonał wszystkie ciągniki zbadane dotychczas w NTTL.

Oprócz mocy silnika 594,08 KM, czyli najwyższej odnotowanej kiedykolwiek w historii ośrodka, Steiger 620 potwierdził zdolność skutecznego przenoszenia mocy na podłoże, wyrażoną w postaci maksymalnego zużycia paliwa podczas pracy z belką zaczepową, które wyniosło zaledwie 242 g/kWh, oraz możliwość uzyskania 75-procentowej maksymalnej siły pociągowej przy zużyciu paliwa wynoszącym 257 g/kWh.

Silniki ciągników Steiger i Quadtrac marki Case IH, produkowane przez jej spółkę siostrzaną FPT, nie zawierają filtra cząstek stałych, który wymaga okresowego czyszczenia i regeneracji oraz wymiany oleju co 600 godzin pracy. Taka konstrukcja umożliwia obniżenie średnich kosztów cieczy eksploatacyjnych (paliwo i DEF) o 2,2 proc. dla serii ciągników Steiger o mocy od 370 do 620 KM w porównaniu z podobnymi modelami konkurencji.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat