Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Dzień Horscha i Claasa

Co może Isobus w połączeniu z Claas Terminal S-10 pokazali 7 czerwca w siedzibie Claas Polska w Niepruszewie pod Poznaniem przedstawiciele firm Horsch i Claas. Dziennikarze prasy branżowej mogli wypróbować cztery zestawy składające się z ciągnika i maszyny:

- agregat uprawowo siewny Horscha Focus 6 TD z ciągnikiem Claas Xerion 5000;

- agregat Horscha Joker 8 RT z ciągnikiem Claas Axion 950;

- siewnik Horscha Maestro 8.75 CC z ciągnikiem Claas Axion 830;

- opryskiwacz Horscha Leeb LT z ciągnikiem Claas Axion 830.

- Osiągnęliśmy pełną kompatybilność między ciągnikami Claas a maszynami firmy Horsch – mówił Krzysztof Abramowski, kierownik sprzedaży Horsch w Polsce.

Także Crop Sensor oferowany przez Claas jest kompatybilny z opryskiwaczami Horscha.  Urządzenie składające się z dwóch czujników mocowanych z przodu ciągnika posiada system aktywnego pomiaru zieloności roślin i biomasy (gęstości łanu), składający się z czterech diod LED, które umożliwiają 24-godzinną pracę. System jest bowiem niezależny od światła i pory dnia – cały czas może mierzyć stopień odżywienia roślin w azot. Wysoka częstotliwość pomiarów pozwala na wielokrotne zbadanie każdej rośliny, w wyniku czego można uzyskać bardzo dokładne dane dotyczące stanu odżywienia. Dzięki temu opryskiwacz precyzyjnie dawkuje RSM lub azotowe nawozy dolistne. Natomiast opcjonalny moduł nawożenia Isaria wykonuje w pełni automatyczne wyliczenia dawki aplikacji. W celu dopasowania odpowiedniej krzywej nawożenia dla konkretnego stadium wzrostu rośliny i oczekiwanego plonowania konieczne jest wprowadzenie kilku danych przed rozpoczęciem pracy. Obecnie moduł dostępny jest tylko dla pszenicy ozimej. Algorytmy nawożenia są rezultatem ponad 20 lat badań Uniwersytetu Technicznego w Monachium.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat