Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
 ING dla sektora rolnego 

Cykl konferencji dla sektora Agro, skierowanych m.in. do dzierżawców i właścicieli dużych gospodarstw rolnych, przygotował Bank Śląski. Imprezy odbyły się w kilku miejscach w kraju m.in. na zamku w Gniewie i Kliczkowie na Dolnym Śląsku.

Wśród uczestników licznie reprezentowane było grono przedsiębiorców rolnych, w tym naszych prenumeratorów.

Grupa ING w Polsce skupia nie tylko banki. Zajmuje się też factoringiem, leasingiem, funduszami inwestycyjnymi, zarządza aktywami, prowadzi biuro maklerskie, otwarty fundusz emerytalny, ubezpiecza na życie i oferuje usługi dla biznesu. Zatrudnia ponad 100 tys. pracowników w 40 krajach. 

Dla sektora agro polskie banki spod znaku lwa przygotowały specjalną ofertę kredytową na zakup gruntów (na powiększenie lub utworzenie gospodarstwa rolnego lub też działu specjalnego produkcji rolnej). Kredyt może być zaciągnięty w maksymalnej kwocie 50 mln zł, z wpłatą własną 10-20 proc. także na refinansowanie wcześniejszych zobowiązań zaciągniętych na poczet zakupu gruntów rolnych w tym refinansowanie kredytu zaciągniętego w innym banku, czy też pożyczki udzielonej przez ANR. W grę wchodzi również finansowanie zakupu gospodarstwa z udziałem spadkobierców. – Nie zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy z ARiMR – mówili przedstawiciele ING, – gdyż oferujemy na tyle korzystne warunki kredytowania, że nie bylibyśmy przez to bardziej konkurencyjni. 

Konkurencyjna jest również oferta depozytowa ING dla firm i osób prywatnych. Nowe środki lokować można na 3,15 proc. w skali roku, a utrzymywać dotychczasowe na 2,5 proc.

Konferencje wzbogaciły wykłady wybitnych ekonomistów z Centrum im. Adama Smitha.

(zs)

 

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat