Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Wiadomości z branży
Nowy prezes Polmleku

Przemysław Mikołajczyk, nowy prezes Grupy Polmlek był dotychczas szefem największego zakładu grupy – zatrudniającej ponad 650 osób fabryki w Lidzbarku Warmińskim.

Mikołajczyk od ponad 15 lat związany jest branżą przetwórstwa spożywczego. Zarządzał m.in. zakładami Arli, Mlekpolu i Animeksu, zanim przed sześcioma laty trafił do Polmleku. Ma na swoim koncie między innymi wybudowanie i uruchomienie najnowocześniejszej w Europie fabryki białka i laktozy w Lidzbarku Warmińskim. Zakład powstał w rekordowym tempie. 

Pierwszy raz w historii za zarządzanie wszystkimi ośmioma zakładami grupy nie będą bezpośrednio odpowiedzialni właściciele – Andrzej Grabowski i Jerzy Borucki. – Czas na zmianę pokoleniową w zarządzie – mówią. Przekazanie zarządzania grupą Przemysławowi Mikołajczykowi nie oznacza jednak wycofania się właścicieli z działalności biznesowej. Nadal będą odpowiadać za ekspansję firmy, już dziś pracują nad rozszerzeniem spektrum działalności o kolejne zakłady.

Grupa Polmlek stworzona od podstaw przez Andrzeja Grabowskiego i Jerzego Boruckiego jest jedyną tak dużą w Polsce firmą w 100 proc. z polskim kapitałem. Obecnie znajduje się wśród najpoważniejszych graczy na rynku przetwórstwa spożywczego w kraju, jej obroty sięgają 3,6 mld zł rocznie. Eksport, głównie do krajów arabskich, Azji oraz UE stanowi od 30 do 40 proc. całej produkcji. Do grupy należą m.in. zakłady mleczarskie w Lidzbarku Warmińskim, Grudziądzu, Lipsku, Raciążu, Gościnie, Gdańsku (Maćkowy), Makowie Mazowieckim (MSM) oraz Fortuna produkująca soki i napoje w Tymienicach. 

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat