Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Kupił insektycyd i wygrał motocykl

Konkurs promujący insektycyd Inazuma 130 WG został rozstrzygnięty. Firma Sumi Agro Poland nagrodziła 10 kreatywnych rolników. Nagrodą główną był motocykl Honda. Pozostałych dziewięciu laureatów nagrodzonych zostało zestawami produktów Sumi Agro Poland do ochrony rzepaku. Każdy składał się z 20 l fungicydu Yamato 303 SE oraz 1,2 kg insektycydu Mospilan 20 SP w nowych wodnorozpuszczalnych woreczkach ułatwiających stosowanie.

Żeby wziąć udział w konkursie „Inazuma – podwójny cios w szkodniki rzepaku” wystarczyło kupić przynajmniej 1 kg insektycydu Inazuma i do 30 kwietnia przesłać za pośrednictwem strony internetowej propozycję hasła z dowodem zakupu. Uczestnicy konkursu mieli również za zadanie odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego warto stosować Inazuma 130 WG do zwalczania szkodników w rzepaku ozimym?”. Hasła konkursowe oceniało jury. – Najwięcej punktów w głosowaniu uzyskało hasło przesłane przez Tomasza Zająca z Sitna w województwie zachodniopomorskim – powiedziała Urszula Filipecka, dyrektor Działu Marketingu Sumi Agro Poland.

- Nie spodziewałem się, że uda mi się wygrać, ale cieszę się bardzo. Motocykl przyda się w moim gospodarstwie – mówił podczas przekazania nagrody Tomasz Zając, który gospodaruje na 350 ha, a uprawia przede wszystkim rzepak ozimy, pszenicę ozimą, jęczmień browarny i jary. W tym roku rzepak wysiał na 145 ha. – Przezimował dobrze, ale wiosną pogoda była niestabilna, a presja szkodników duża. Wypróbowałem więc nowy insektycyd Inazuma 130 WG. Zastosowałem go na całej powierzchni uprawy rzepaku i nie zawiodłem się.

– Pogoda tej wiosny nie sprzyjała zabiegom insektycydowym, jednak Inazuma 130 WG dzięki wyjątkowemu składowi zapewniającemu skuteczność już od 5 stopni Celsjusza był chętnie wybierany przez rolników. W bieżącym sezonie wiosennym Inazuma 130 WG ochroniła ponad 100 tysięcy hektarów rzepaku. Dzięki szerokiej rejestracji środek może być stosowany również jesienią, także w pszenicy ozimej do zwalczania mszyc. Nasz insektycyd jest ponadto jedynym na polskim rynku preparatem zarejestrowanym do zwalczania tantnisia krzyżowiaczka w rzepaku w zabiegu jesiennym. Obecnie trwa również rejestracja na śmietkę kapuścianą w rzepaku – zdradza Urszula Filipecka.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat