Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
New Holland na Pokazach Czereśniowych

Agroskład – autoryzowany dealer marki New Holland zaprezentował ciągniki z serii  T3 i T4 podczas Letnich Pokazów Czereśniowych 9 lipca w Żurawi koło Białej Rawskiej.

Letnie Pokazy Czereśniowe to impreza skierowana do producentów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat uprawy czereśni i produkcji wysokiej jakości owoców. Na część teoretyczną organizatorzy zaprosili do GPO SADEX w Żurawi, a pokazy odbyły się w gospodarstwie państwa Piotrowskich w Dańkowie. Podczas wykładów omówiono m.in. najnowsze odmiany czereśni, sposoby na uzyskanie wysokiego plonu oraz potrzeby i możliwości ochrony owoców. W drugiej części spotkania goście w praktyce oceniali odżywienie czereśni, dowiedzieli się, jak identyfikować owady odłowione w pułapkach, obejrzeli także pokaz opryskiwaczy sadowniczych.

Podczas pokazów sadownicy mieli okazję przetestować ciągniki New Holland przeznaczone do prac w sadzie: T3.65 F, T4.80 V i T4.80 N. – Sadownictwo wymaga sprzętu o dokładnie dostosowanych parametrach – na nich właśnie skoncentrowali się konstruktorzy New Holland projektując modele z serii T3 i T4 – mówi Łukasz Chęciński z New Holland. – W sadzie liczy się precyzja i zwrotność. Dzięki temu możemy zmaksymalizować efektywność pracy.

Nowe ciągniki z serii T3F zostały zaprojektowane z myślą o profesjonalnych sadownikach potrzebujących kompaktowej maszyny o mocy od 50 do 72 KM. Ciągniki te z łatwością poruszają się między rzędami drzew i są kompatybilne z innymi maszynami przeznaczonymi do specjalistycznych prac w sadach. Dwie z czterech typów skrzyń biegów dla tej serii przystosowane są do poruszania się po drogach z prędkością do 40 km/h, co poszerza ich zastosowanie o prace transportowe. Ciągniki T3F, w tym flagowy model T3.75F o mocy 72 KM, napędzane są oszczędnymi i trwałymi silnikami trzycylindrowymi spełniającymi normę TIER3. Posiadają dwie pompy hydrauliczne: niezależną dla układu kierowniczego oraz drugą dla hydrauliki zewnętrznej o standardowym wydatku 52 l/min z możliwością sterowania przepływem oleju. Udźwig tylnego podnośnika to 2277 kg mierzony na końcówka kulowych. System Lift-O-Matic ułatwia obsługę tylnego układu mocowania narzędzi.

Natomiast seria T4 N/V/F składa się z czterech modeli o mocy znamionowej 75, 86, 99 lub 107 KM. Nowe modele T4.80, T4.90, T4.100 i T4.110 napędza czterocylindrowy silnik FPT Industrial F5C o pojemności 3,4 l. Maksymalny moment obrotowy jest osiągany już przy 1500 obr./min i dla modelu T4.110 wynosi 444 Nm. Ten model osiąga moc maksymalną, wynoszącą 107 KM. Jest to największa moc wyjściowa udostępniona przez firmę New Holland w ciągniku specjalistycznym. Pojemny zbiornik paliwa może pomieścić do 99 l. Każdy model został ulepszony poprzez wprowadzenie zaawansowanej filtracji powietrza w kabinie, mocniejszego układu hydraulicznego oraz nowego pakietu przedniego układu zawieszenia narzędzi i WOM-u. Modele serii T4 F/N/V dostępne są ze standardową osią przednią lub renomowaną osią SuperSteer, elektrohydraulicznie załączanym napędem na cztery koła. Najwęższe modele oznaczone są jako seria T4V, gdzie minimalna szerokość całkowita ciągnika zaczyna się od 1061 mm. Nowa, zaawansowana opcja układu hydraulicznego obejmuje pompę o wydajności 82 l/min oraz trzy elektronicznie sterowane tylne zawory zdalne z funkcją wykrywania obciążenia. W  ciągnikach zastosowano kabinę New Holland Blue Cab 4, która zapewnia najlepszą ochronę operatora przed szkodliwymi substancjami i jest zgodna ze standardem EN 15695- 2:2009 dotyczącym filtracji powietrza oraz EN 15695- 1:2009 dotyczącym nadciśnienia w kabinie. Dodatkowym atutem są wydłużone okresy międzyserwisowe do 600 godzin pracy ciągnikiem.

(Fem) 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat