Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Jan K. Ardanowski powinien być ministrem rolnictwa w nowym rządzie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Delia Stop walczy ze śmietką kapuścianą

Delia Stop to nowy preparat do walki ze śmietką kapuścianą, wyprodukowany przez polską firmę BIO-GEN, a rozprowadzany przez ProCam. Preparat stosuje się doglebowo bezpośrednio przed siewem oraz nalistnie do fazy 2-4 liści właściwych rzepaku.

Delia Stop służy do higienizacji upraw roślin kapustowatych. Wyciągi roślinne zawarte w tym preparacie regulują rozwój odpowiedniej mikroflory na korzeniach, łodygach i liściach rzepaku powodując, że rośliny są mało atrakcyjne dla owadów tam żerujących. Delia Stop wpływa też na ograniczenie rozwoju populacji larw śmietki kapuścianej w glebie, poprzez stworzenie niekorzystnych warunków do ich rozwoju. Ogranicza to szkodliwość śmietki, szczególnie przy wylocie trzeciego pokolenia na jesienne uprawy rzepaku ozimego.

Delię Stop stosuje się w uprawie rzepaku ozimego w ilości 100 g/ha, w oprysku drobnokroplistym lub grubokroplistym (zalecana ilość cieczy 200-400 l/ha). Oprysk wykonać należy bezpośrednio przed siewem, a podczas siewu wymieszać preparat z glebą. Jeśli to możliwe zaleca się stosowanie preparatu przed opadami deszczu. W przypadku braku opadów mimo wszystko należy stosować preparat przedsiewnie. Można go mieszać z RSM i innymi agrochemikaliami z wyjątkiem fungicydów.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat