Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Wiadomości z branży
Inazuma chroni rzepak i pszenicę

Insektycyd Inazuma 130 WG błyskawicznie zadomowił się na polskim rynku środków ochrony roślin. Ilość preparatu zakupiona przez rolników w bieżącym sezonie wiosennym pozwoliła na ochronę ponad 100 tys. ha pól rzepaku ozimego.

Inazuma 130 WG to środek zarejestrowany do zwalczania szkodników gryzących i ssących w rzepaku ozimym – zarówno w zabiegach jesiennych, jak i wiosennych do fazy BBCH 67. – Ponieważ bezpieczeństwo owadów zapylających jest dla nas nadrzędne, pomimo szerokiego zakresu rejestracji naszych produktów Inazuma 130 WG i Mospilan 20 SP, opracowaliśmy specjalny program ochrony insektycydowej rzepaku „Totalna Ochrona”. Zapewnia on zarówno pełną ochronę plantacji przed szkodnikami, jak i pełne bezpieczeństwo pszczół. Zasada jest prosta – do kwitnienia stosujemy preparat Inazuma 130 WG, a od momentu pojawienia się pierwszych kwiatów Mospilan 20 SP. Trzeba przy tym pamiętać o dobrej praktyce rolniczej i opryski wykonywać po oblocie pszczół – tłumaczy Marta Strzelecka-Berek, kierownik ds. upraw rolniczych w Sumi Agro Poland.

W skład Inazuma 130 WG wchodzą dwie substancje czynne: acetamipryd i lambda-cyhalotryna. Acetamipryd chroni plantację rzepaku przed nalotami szkodników przez długi czas. Dzięki obecności lambda-cyhalotryny preparat natychmiast zabija niemal wszystkie groźne dla rzepaku gatunki insektów. Wiosną zakres ten obejmuje chowacza czterozębnego, chowacza podobnika i brukwiaczka, słodyszka rzepakowego oraz pryszczarka kapustnika. Preparat ma szeroką rejestrację i oprócz zastosowania wiosennego sprawdzi się również jesienią do zwalczania pchełki rzepakowej oraz w uprawie pszenicy ozimej do zwalczania mszyc. Inazuma 130 WG jest ponadto jedynym środkiem na polskim rynku, który posiada rejestrację do zwalczania tantnisia krzyżowiaczka w rzepaku ozimym.

Cechą, która wyróżnia Inazumę 130 WG, jest działanie w niesprzyjających warunkach pogodowych – preparat wykazuje skuteczność już od 5 st. C.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat