Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Wiadomości z branży
Nowa zaprawa bakteryjna od ProCam

Superpower to nowa zaprawa w ofercie ProCam Polska, zawierająca bakterie należące do grupy PGPB (Plant Growth Promoting Bacteria), regulujących wzrost roślin.

We wczesnych fazach rozwoju (kiełkowanie) produkują one szereg metabolitów wpływających na indukcję syntezy hormonów roślinnych, np. auksyn, giberelin. Bakterie obecne na materiale siewnym mają zdolność wytwarzania sideroforów – naturalnych związków chelatujących metale (miedź, żelazo). Bakterie przekształcają substancje mineralne w proste substancje organiczne, np. aminokwasy, które mogą być wchłonięte przez rośliny i stać się składnikiem budulcowym nowych tkanek. Preparat wpływa na:
- lepszy wigor roślin (szybszy rozwój siewek),
- bardziej wyrównane wschody,
- lepiej wykształcony system korzeniowy.

Zastosowanie go przyczynia się do wzrostu odporności roślin na suszę, ze względu na mocniej rozwinięty system korzeniowy. Poprawia on również rozwój korzeni włośnikowych, co wpływa na intensywniejsze pobieranie składników pokarmowych, a także zwiększa krzewistość produkcyjną i zdolność do regeneracji.

Preparatem można zaprawiać zboża i kukurydzę (1 kg/t ziarna) oraz rzepak (0,5 kg/t nasion).

Sposób przygotowania mieszaniny w połączeniu z zaprawą: rozpuścić potrzebną do zabiegu ilość preparatu w niewielkiej ilości wody (ok. 0,5 l) poprzez energiczne potrząsanie, otrzymany roztwór dodać do zaprawy, wymieszać, zaprawić jak zwykle. 

(Fem)

 

 

 

 

 

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat