Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Rancona – nowa zaprawa triazolowa

Nowością na polskim rynku jest zaprawa fungicydowa Rancona iMIX ME firmy Arysta LifeScience, z dwoma substancjami czynnymi: ipkonazolem i imazalilem. Zawarte w zaprawie substancje aktywne wykazują działanie zarówno systemiczne (ipkonazol) jak i kontaktowe (imazalil), co oznacza, że zwalczają patogeny rozwijające się na powierzchni ziarniaka i w jego wnętrzu.

Ipkonazol jest nowym triazolem, który występuje tylko w postaci zaprawy nasiennej, nie ma bowiem fungicydów nalistnych do stosowania w dalszych etapach rozwoju roślin, stąd też niskie ryzyko powstania odporności. Jednocześnie Rancona iMIX ME jest jedyną zaprawą triazolową, która nie ogranicza siły i energii kiełkowania nasion. Połączenie dwóch substancji pozwala na zabezpieczenie materiału siewnego pszenicy ozimej przed pleśnią śniegową, śniecią cuchnącą i gładką oraz zgorzelą siewek, pszenicy jarej przed śniecią cuchnącą i gładką oraz zgorzelą siewek, a także jęczmienia ozimego i jarego przed pasiastością liści jęczmienia, głownią pylącą i zgorzelą siewek.

Wyróżnikiem nowej zaprawy, oprócz substancji czynnych, jest jej nowoczesna formulacja jednorodnej mikroemulsji, która nie zawiera cząstek stałych, doskonale rozpuszcza się w wodzie i – jak zapewnia producent – pozwala na 125 razy lepsze pokrycie ziarna substancją czynną od produktów w postaci tradycyjnych emulsji zawiesinowych. Dzięki temu substancje czynne zawarte w zaprawie zdecydowanie lepiej radzą sobie ze zwalczaniem patogenów w porównaniu z innymi formulacjami. 

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat