Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Gospodarstwo w Karolewie ma nowe magazyny

14 września w Cielmicach (woj. wielkopolskie) odbyło się oficjalne otwarcie wybudowanego przez firmę Polnet elewatora zbożowego o pojemności ok. 12,3 tys. t, który został połączony z istniejącą tam bazą magazynowo-suszarniczą. Pojemność wszystkich silosów wynosi teraz ok. 20 tys. ton.

Wstęgę przecięli Stanisław Szczebelski, prezes firmy Polnet oraz zleceniodawca inwestycji dr Krzysztof Kucharski, prezes Gospodarstwa Rolnego Karolew Sp. z o.o. Nie zabrakło także Henryka Ordanika byłego prezesa, a obecnie członka zarządu tej spółki, który podkreślił, że tak duża baza magazynowo-suszarnicza była planowana już od dawna, ale na liście priorytetów ważniejszą pozycję zajmowały wydatki na zakup ziemi. – Faktem jest, że w takim gospodarstwie jak nasze, gdzie uprawiamy 1,5 tysiąca hektarów pszenicy i 700-800 hektarów rzepaku nie można liczyć tylko na dobrą pogodę podczas żniw – wskazywał Ordanik. Zwłaszcza, że spółka produkuje głównie pszenicę konsumpcyjną, którą trzeba zebrać w odpowiednim czasie, żeby nie straciła parametrów. – Taka baza magazynowo-suszarnicza pozwala zacząć zbiór przy 18-procentowej wilgotności ziarna, co daje nam dodatkowy czas – zaznaczył.

W ramach inwestycji firma Polnet wykonała: kosz przyjęciowy z możliwością rozładunku tylnego i bocznego, kratę przejazdową na koszu przyjęciowym typu ciężkiego, przenośnik łańcuchowy kosza przyjęciowego o wydajności 150 t/h z regulatorem wydajności za pomocą falownika, wialnię przesypową kaskadową wstępnego czyszczenia, przenośniki łańcuchowe i podnośniki kubełkowe wykonane w technologii przemysłowej o wydajności 150 t/h oraz silosy zbożowe płaskodenne, z blachy falistej konstrukcyjnej, o pojemności 2450 t (3 szt.) i 995 t (5 szt.) Firma Polnet dostarczyła także szafę elektryczną wraz z okablowaniem obiektu oraz automatycznym sterowaniem, z adaptacją przyłączeniową do istniejącej bazy magazynowo-suszarniczej.

Polnet oprócz takich obiektów jak w Cielmicach oferuje także mieszalnie pasz oraz kompleksowe wyposażenie budynków inwentarskich.

(ala)

Zdjęcia Alicji Siudy można obejrzeć w naszej fotogalerii

 

 

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat