Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Wiadomości z branży
Jesienny sezon ubezpieczania upraw

Concordia Ubezpieczenia 2 października otwarła jesienny sezon ubezpieczania upraw. Rolnicy uprawiający zboża ozime: pszenicę, jęczmień, żyto, pszenżyto mogą skorzystać z ubezpieczenia pakietowego obejmującego ochroną ubezpieczeniową takie ryzyka jak: ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, deszcz nawalny oraz grad.

Uprawy rzepaku ozimego mogą zostać ubezpieczone w pakietach obejmujących ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne oraz grad. Ubezpieczenie rzepaku ozimego w danym gospodarstwie będzie możliwe przy jednoczesnym ubezpieczeniu zbóż ozimych. Ochrona ubezpieczeniowa od ujemnych skutków przezimowania udzielana będzie w sposób automatyczny po osiągnięciu przez uprawy określonej obsady i faz rozwojowych zależnych od rodzaju i gatunku.

Dla prawidłowego rozwoju roślin ważny jest optymalny termin siewu i warunki agrometeorologiczne, wpływające na ich jesienny rozwój. Tradycją już jest monitoring stanu upraw przeprowadzany przez rzeczoznawców Concordii. W losowo wybranych gospodarstwach ubezpieczyciel sprawdzi stan upraw, które przygotowują się do zimowej przerwy w wegetacji. Stan przezimowania będzie zależał od przebiegu temperatur oraz okrywy śnieżnej podczas zimy. Po rozpoczęciu wegetacji uprawy będą chronione od przymrozków wiosennych, które mogą pojawić się po 15 kwietnia oraz gradobić pojawiających się już z początkiem majowych burz. Ochrona ubezpieczeniowa zostanie zakończona z momentem zbioru plonu.

Ubezpieczenia upraw w Concordii Ubezpieczenia będą realizowane przy wykorzystaniu nowych zasad dopłat do składek z budżetu państwa. Regulacje w tym zakresie weszły w życie 1 kwietnia 2017 r. i są korzystniejsze niż te, które obowiązywały w 2016 r. Korzystając z dopłat do składek rolnik będzie mógł zawrzeć umowę ubezpieczenia z dofinansowaniem w wysokości do 65 proc. w dowolnie wybranym pakiecie ryzyk.
– Zachęcamy rolników do kompleksowego zawarcia również innych ubezpieczeń niż uprawy. Przygotowaliśmy atrakcyjne ubezpieczenia budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego oraz OC rolnika. Ochroną ubezpieczeniową na preferowanych warunkach mogą również zostać objęte pojazdy należące do rolników. Na uwagę zasługuje oferta ubezpieczenia na życie – zachęca Andrzej Janc, dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych w Concordii Ubezpieczenia.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat