Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Tytuł "Tractor of the Year 2018" dla Valtry
 
Ciągnik Valtra T254 Versu z podłokietnikiem SmartTouch zdobył nagrodę „Tractor of the Year 2018” oraz nagrodę „Best Design 2018” na listopadowych targach Agritechnica w Hanowerze (Niemcy). Natomiast nowa Valtra serii A znalazła się wśród pięciu finalistów w kategorii Best Utility. 

Wyboru dokonało 23 niezależnych dziennikarzy reprezentujących 24 europejskie magazyny rolnicze. „Tractor of the Year 2018” to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w branży, świadcząca o innowacyjności, technologii i wydajności. Jest to pierwsza nagroda „Tractor of the Year” przyznana Valtrze.

Jury uzasadniło decyzję o przyznaniu nagrody następująco: „Valtra ustanawia nowy standard w intuicyjnej obsłudze; ciągnik oferuje wysoki poziom komfortu, wydajności, użyteczności i wszechstronności. Standardowy podłokietnik SmartTouch z 9-calowym ekranem dotykowym, inteligentna i wielofunkcyjna dźwignia jazdy i nowy joystick hydrauliczny zapewniają najlepszy i najprostszy interfejs użytkownika w branży. Pozwala on operatorowi kontrolować i regulować prawie każde ustawienie silnika, skrzyni biegów, hydrauliki, AutoGuide, telemetrii itp. W rzeczywistości jest to nowy sposób pracy z terminalem ciągnika”.

- Valtra T254 z podłokietnikiem SmartTouch to świadectwo ciągłego rozwoju firmy, gdzie podkreśla się niezawodne, łatwe w użyciu i intuicyjne rozwiązania, dzięki którym praca z produktami Valtry jest dla rolników przyjemnością i dzięki którym mogą korzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych - skomentował Mikko Lehikoinen, dyrektor ds. marketingu Valtra Inc.

Najnowszy model serii T, Valtra T254, został zaprezentowany w czerwcu tego roku, a dostawy do klientów rozpoczęły się w sierpniu. T254 osiąga moc 271 KM i ma nowy, intuicyjny i łatwy w obsłudze podłokietnik SmartTouch. Zaprojektowano i wykonano go w Finlandii, a w kwietniu 2017 r. przyznano mu prestiżową nagrodę Red Dot. SmartTouch posiada w pełni zintegrowane technologie: Guidance, Isobus, AgControl i TaskDoc. Dzięki niemu poprawia się produktywność każdego traktora – można wdrożyć odpowiednią kombinację i ułatwić pracę operatorowi. Każdy operator może mieć indywidualny profil – wszystkie jego ustawienia są zapamiętane i dostępne w ciągu paru sekund. Każda zmiana ustawień, oprócz zmian w ustawieniach terminalu, jest zapisywana automatycznie do aktywnego profilu. Dziewięciocalowy terminal jest łatwiejszy w obsłudze i bardziej intuicyjny niż smartfon. Można dostać się do każdej funkcji przy użyciu dwóch dotknięć czy przesunięć, a jego układ sprawia, że zagubienie się w menu jest niemożliwe. Każdy, niezależnie od tego czy już wcześniej użytkował ekran dotykowy czy nie, może obsługiwać ten terminal po krótkim przeszkoleniu.

Model Versu wprowadza też rewolucję w prowadzeniu traktorów z przekładnią powershift. W tym ciągniku można zwiększyć prędkość przez popchnięcie dźwigni jazdy i zmniejszyć przez jej pociągnięcie, cały czas w pełni kontrolując przyspieszenie. Nie ma przełącznika pomiędzy trybem dźwigni a trybem pedału, gdyż są one cały czas ze sobą zsynchronizowane.

Pięciostopniowa skrzynia biegów powershift posiada cztery główne zakresy i dwa zakresy biegów pełzających, co daje 30 biegów w obu kierunkach jazdy. Zmiana biegów jest precyzyjna, płynna i może odbywać się w trybie automatycznym lub manualnym przy użyciu dźwigni. Ten model ma również funkcję Valtra Hill-hold, dzięki której można łatwo i bezpiecznie ruszyć ciągnikiem nawet pod górę, a także opatentowanego asystenta hydrauliki, dzięki któremu można automatycznie zwiększyć wydajność hydrauliki bez wpływu na prędkość jazdy.

Model można dostosować do potrzeb każdego klienta, również dzięki układowi jazdy tyłem TwinTrac oraz kabinie SkyView zapewniającej doskonałą widoczność. 

oprac. (Fem) 

Zdjęcia można obejrzeć w naszej fotogalerii


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat