Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w wyborach do Europarlamentu?
 
Koalicja Europejska
Prawo i Sprawiedliwość
Inne ugrupowanie
Nie zagłosuję


Wiadomości z branży
Hortex zmienia właściciela

Fundusz Mid Europa Partners podpisał porozumienie w sprawie zakupu Grupy Hortex od funduszu kontrolowanego przez Argan Capital – poinformował Mid Europa Partners w komunikacie z 2 listopada. Transakcja uwarunkowana jest uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jak podał Mid Europa Partners, jej zakończenie przewidziane jest na pierwszy kwartał 2018 r. Nie podano wartości transakcji.

- Hortex to polska legendarna marka z bogatą tradycją i biznes, który posiada solidne fundamenty do dalszego wzrostu. Będziemy wspierać spółkę w realizacji jej celów strategicznych, w tym w zakresie rozwoju nowych produktów, wejścia w nowe segmenty rynku spożywczego oraz akwizycje – powiedział cytowany w komunikacie Paweł Padusiński z Mid Europa.

Hortex jest producentem FMCG, czyli produktów szybko zbywalnych. Firma produkuje mrożone warzywa, owoce oraz soki i napoje.

Mid Europa to inwestor finansowy w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej, który działa od 1999 r. Ma biura w Warszawie, Budapeszcie, Stambule oraz Londynie. Zarządza funduszami o wartości ok. 4,6 mld euro. Fundusz inwestuje w 18 krajach regionu.

 (Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat