Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Nowy herbicyd Pixxaro 

Rewolucją na rynku środków ochrony roślin jest Pixxaro firmy Dow AgroSciences – nowy preparat, który został w grudniu zarejestrowany w Polsce, a wcześniej w Belgii, Finlandii, Francji, Austrii, Norwegii, Irlandii, Danii, Wielkiej Brytanii, Czechach, Estonii oraz na Słowacji, Litwie i Łotwie.

Herbicyd Pixxaro oparty jest na substancji czynnej Arylex Active, przeznaczonej do zwalczania chwastów dwuliściennych w zbożach i innych uprawach. Arylex Active to pierwszy przedstawiciel nowej grupy chemicznej arylpicolinates. Reprezentuje on następną generację herbicydów – jak zapewnia producent – bezpiecznych dla upraw, skutecznych i elastycznych w zakresie stosowania.

W przeciwieństwie do większości innych syntetycznych herbicydów na bazie auksyn, Arylex Active ma zdolność zwalczania chwastów w niskich temperaturach i trudnych warunkach pogodowych, które występują w Polsce wczesną wiosną. Dzięki tej cesze preparat daje rolnikom swobodę w zakresie wyboru terminu aplikacji. Arylex Active można stosować w uprawach różnych gatunków zbóż ozimych i jarych, od wczesnych do późnych stadiów wzrostu. Jako że substancja aktywna bardzo szybko rozkłada się w glebie i tkankach roślin, Pixxaro ułatwia też elastyczne decyzje dotyczące płodozmianu.

Dawki Arylex Active stosowane po wschodach roślin są bardzo niskie, zaledwie 5 do 7,5 g substancji aktywnej na ha, ale skutecznie zwalczają wiele inwazyjnych chwastów dwuliściennych takich jak: przytulia czepna, mak polny, chaber bławatek, czy bodziszki. 

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat